Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski WODZISŁAW ŚLĄSKI: ALEKSANDER ZIELEŹNY AKUSTYCZNIE W WCK - Powiat Wodzisławski

WODZISŁAW ŚLĄSKI: ALEKSANDER ZIELEŹNY AKUSTYCZNIE W WCK

Swoją artystyczną wrażliwością dzieli się za pomocą różnych środków. Aleksander Zieleźny - muzyk, autor wierszy, tekstów piosenek i plastyk – pojawi się na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury w czwartek, 17 września o godzinie 19:00. Będzie to kolejny koncert online w ramach akcji #siećzkulturąwdomu. Bez wątpienia warto śledzić to wydarzenie na Facebooku WCK lub na kanale YouTube.

plakat - koncert Aleksandra Zieleźnego w WCK 17.09.2020 r.

Młody twórca zabierze słuchaczy w świat akustycznego, subtelnego, gitarowego brzmienia. Przed szerokim gronem odbiorców zaprezentuje zupełnie premierowe kompozycje. Ponadto, w krótkiej rozmowie opowie o swoich inspiracjach, scenicznych doświadczeniach i życiu skoncentrowanym na sztuce.

– Zapraszamy na kolejne muzyczne spotkanie na żywo. Tym razem podczas internetowej transmisji spotkamy się z utalentowanym artystą, który dzięki swoim gitarowym kompozycjom, możliwościom wokalnym i ciekawym tekstom trafnie wyraża swoje dobre emocje – zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Aleksander Zieleźny to pochodzący z Pszowa wokalista, muzyk, autor wierszy i tekstów piosenek. Członek zespołu D.P.S.A. Z wykształcenia jest plastykiem. Początki jego akustycznej działalności sięgają 2012 roku, a swoją aktywność kulturalną stara się prowadzić nieprzerwanie od najmłodszych lat. Jest sympatykiem i wychowankiem Radlińskiego Ośrodka Kultury oraz przyjacielem pszowskiego MOK-u. Jak sam zaznacza, na przestrzeni lat miał okazję występować w gronie przyjaciół i znajomych, dzieląc z nimi wspólną radość z możliwości przekazywania muzyki. Inspirację czerpie ze wspólnie przeżytych chwil.