Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śląski: AKCJA "DANCE FOR UKRAINE" - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śląski: AKCJA „DANCE FOR UKRAINE”

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z zespołem tanecznym Miraż włącza się w akcję koordynowaną przez Polską Federację Tańca pn. „Dance for Ukraine”. Dzięki wsparciu i uprzejmości Zespołu Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim już 12 marca w godz. 14:00-17:00 odbędą się otwarte warsztaty taneczne, z których dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla Ukrainy.

plakat - akcja "Dance for Ukraine"

Szkoły Tańca, choreografowie i instruktorzy z różnych miejsc w całej Polsce jednoczą się dla Ukrainy i organizują otwarte warsztaty tańca. W marcu odbędzie się kilka niezależnych wydarzeń w różnych miejscowościach, w których będzie mógł wziąć udział każdy – pod warunkiem wniesienia dobrowolnej opłaty na akcję za pośrednictwem zrzutka.pl. Różni instruktorzy, różne techniki tańca – każdy znajdzie coś dla siebie! Miasto Wodzisław Śląski wraz z Wodzisławskim Centrum Kultury również włącza się w tą piękną akcję. Inicjatorami wodzisławskiej edycji są Zespół taneczny Miraż, Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim, Explozja Tańca, Studio Tańca VIVERO oraz Akademia Tańca i Fitness Millenium.

– Taniec jest tym, co kochamy najbardziej, co nas napędza i daje nam siłę. W czasie wojny na Ukrainie chcemy nieść pomoc robiąc to, co potrafimy najlepiej. Będziemy dzielić się naszą pasją do tańca, a cały dochód przeznaczymy na pomoc Ukrainie – mówią instruktorzy zespołu Miraż.

– Zapraszamy wszystkich chętnych na otwarte warsztaty Tańca! Na zajęcia zapraszają Was instruktorzy i choreografowie z Zespołu Tańca MIRAŻ, Explozji Tańca z Jastrzębia Zdroju, Studia Tańca VIVERO z Rybnika oraz Akademii Tańca Millenium z Brzeszczy – mówi dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury, Katarzyna Rokowska-Szyroki.

Wszelkie wpłaty mają formę dobrowolnego datku, jednak ustala się minimalną odpłatność w wysokości 25 zł. Wpłaty w niższej wysokości będą potraktowane jako dobrowolny datek, jednak nie uprawniają do miejsca na zajęciach.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
1. Wybieram bloki zajęciowe, na które chcę się wybrać.
3. Zapoznaję się z Regulaminem akcji.
4. Wypełniam formularz zgłoszeniowy Google (będzie dostępny już niedługo!)
5. Czekam na potwierdzenie zapisu przez organizatora.
6. Robię wpłatę na: https://zrzutka.pl/pdkp5s
7. GOTOWE!

Akcja jest non profit. Choreografowie, organizatorzy oraz właściciele sal tanecznych nie pobierają z tytułu warsztatów ani złotówki. Kwota, która zostanie zebrana, zostanie w całości przeznaczona na pomoc Ukrainie, wykorzystana w taki sposób, w jaki akurat będzie najbardziej potrzebna – we współpracy z odpowiednimi organizacjami charytatywnymi.