Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » WODZISŁAW ŚLĄSKI: 20. Wodzisławska Gala Taneczna MIX

WODZISŁAW ŚLĄSKI: 20. Wodzisławska Gala Taneczna MIX

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na 20. Wodzisławską Galę Taneczną MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbędzie się w sobotę, 21 maja.

zdjęcie młodych tancerek podczas układu tanecznego wykonywanego na scenie

Organizatorem wydarzenia jest Wodzisławskie Centrum Kultury. Uczestnicy konkurować będą w tańcu, walcząc o najwyższe trofea w czterech kategoriach: street dance, show dance, mażoretki / cheerleaderki i taniec towarzyski. Inicjatorem Gali jest Klub Tańca Towarzyskiego SPIN, który działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Koordynatorem tanecznej imprezy jest główny instruktor i choreograf SPIN-u, Elżbieta Lasocka.

Impreza od ponad 20 lat wpisuje się nie tylko w kalendarz wydarzeń miejskich, ale też ogólnopolskich. Ostatnią edycję byliśmy zmuszeni zorganizować on-line, tym bardziej cieszymy się, że tym razem jubileuszowa, 20. Gala będzie mogła z powrotem odbyć się z udziałem uczestników i widzów mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wodzisławska Gala Taneczna MIX to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych, której celem jest popularyzacja zespołowych form tanecznych oraz konfrontacja dorobku artystycznego zespołów działających w szkołach, świetlicach i domach kultury. Jej uczestnikami są dzieci od 7 lat oraz młodzież i dorośli. Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie karty zgłoszeniowej, potwierdzenia dokonania opłaty akredytacyjnej oraz pliku z muzyka do występu na adres mailowy organizatora. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora www.wck.wodzislaw-slaski.pl oraz w regulaminie.