Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wodzisław Śl.: Misje wśród migrantów - Powiat Wodzisławski

Wodzisław Śl.: Misje wśród migrantów

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śl. zaprasza 28 marca na dwa spotkania z o. Damianem Cichym, poświęcone prowadzeniu misji wśród migrantów.

Ojciec Damian Cichy –  wodzisławianin (absolwent SP nr 3), werbista, misjonarz, badacz migracji, konsultor Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek przy Episkopacie Polski. Jest jednym z czterech werbistów pracujących w Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu w Warszawie, gdzie zajmuje się pracą naukowo – publicystyczną oraz zaangażowany jest w duszpasterstwo grup hiszpańskojęzycznych.

Ojciec Damian Cichy ma za sobą wiele duszpasterskich lat spędzonych wśród uchodźców i migrantów, począwszy od lat dziewięćdziesiątych XX wieku, gdy posługiwał na Bałkanach wśród ofiar ówczesnej wojny, przez pracę pośród prześladowanych indian Paragwaju, po służbę hiszpańskim i latynoskim imigrantom w Niemczech.

Dialog kultur, spotkanie religii świata i elementarna wrażliwość na drugiego człowieka w potrzebie będą tematem spotkania, które odbędzie się w sali multimedialnej wodzisławskiej biblioteki

Szczegóły na plakacie.