POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Witaj szkoło!

Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021 - w dobie koronawirusa - z licznymi ograniczeniami sanitarnymi i zasadami bezpieczeństwa. W szkołach ponadpodstawowych kształcić się będzie ponad 5595 uczniów. Wśród nich po raz pierwszy próg szkoły przekroczyło ponad 1126 młodych osób.

1 września

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy oświaty!

Dzisiaj rozpoczyna się nowy rok szkolny 2020/2021. Kolejny rok pracy i nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju. Ze względu na pandemię COVID-19 będzie inny niż wszystkie poprzednie. Jeszcze nigdy w historii Powiatu nie zdarzyło się, by nowy rok szkolny nie był witany uroczystymi akademiami czy apelami. W tym roku będzie skromnie, indywidualnie we własnym gronie, z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Warunki, w jakich pracować będą uczniowie oraz kadra nauczycielska, określają liczne wytyczne i obostrzenia. Mają one eliminować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Nasze powiatowe placówki są do tego przygotowane. W trosce o bezpieczeństwo oraz zachowanie reżimu sanitarnego, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu dwuzmianowości w 5 szkołach zlokalizowanych na terenie Wodzisławia Śl. Wiązało się to również z poszerzeniem oferty transportu publicznego. Ponadto zakupiliśmy 11 ozonatorów do dezynfekcji pomieszczeń. Szkoły zostały wyposażone w płyny do dezynfekcji i maski medyczne.

Nowy rok szkolny w dobie koronawirusa to sprawdzian dla nas wszystkich. Stoją przed nami wyzwania, z którymi nigdy dotąd nie mieliśmy do czynienia. Wiele zależy od naszej odpowiedzialności, dyscypliny i solidarności. Naszym celem i obowiązkiem jest ochrona całej powiatowej rodziny edukacyjnej. To nasze wspólne wyzwanie.

Z okazji rozpoczynającego się dzisiaj nowego roku szkolnego 2020/2021 pragnę przekazać najlepsze życzenia. Życzę wszystkim, by był on przede wszystkim spokojny, bezpieczny i wolny od epidemiologicznych zagrożeń. Naszym uczniom, a szczególnie tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi powiatowych szkół, życzę, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, która pozwoli na osiąganie kolejnych sukcesów.

 

Starosta

Leszek Bizoń