Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wicestarosta Tadeusz Skatuła laureatem "Gorzyckiej perły" - Powiat Wodzisławski

Wicestarosta Tadeusz Skatuła laureatem "Gorzyckiej perły"

25 października w Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Gorzycach, odbyła się uroczysta gala, na której wręczone zostały tytuły honorowe "Gorzycka Perła". Wśród laureatów znalazł się wicestarosta Tadeusz Skatuła.Tytuły przyznawane były po raz III.

Kapituła Tytularna rozpatrzyła złożone wnioski i postanowiła o nadaniu tytułu honorowego „GORZYCKA PERŁA” trzem wybitnym osobom, które w sposób szczególny zasłużyły się dla Gminy Gorzyce. Wśród zasłużonych znaleźli się: Olga Rumpel z Gorzyc, Józef Zbieszczyk z Czyżowic oraz Tadeusz Skatuła z Bluszczowa.

Wśród zasług Tadeusza Skatuły nominujący wymieniają: (…)że przyczynił się On do kompleksowej modernizacji boiska, do budowy krytych trybun oraz remontu boiska przy parku „Dąbki”. Dzięki Jego staraniom udało się przeprowadzić remont domu sportu. Ogromne zaangażowanie pana Skatuły zaowocowało powstaniem pod parkiem „Dąbki” dwóch boisk treningowych wyposażonych również w pomieszczenia gospodarcze i sanitariaty.
Będąc prezesem klubu drużyna „Przyszłości” Rogów uzyskała awans do IV ligi, gdzie występuje z powodzeniem do chwili obecnej. Był także pomysłodawcą organizowania „Dni Sportu w Rogowie”. Pasją Pana Skatuły było szkolenie młodzieży. Przyczynił się do powstania przy klubie pierwszej w Gminie Gorzyce Szkółki Piłkarskiej, która prężnie działa do chwili obecnej. Wspierał aktywnie powstanie przy Gimnazjum w Rogowie klasy sportowej o profilu piłka nożna. (źródło: www.gorzyce.pl)

Uroczystość była także okazją do uhonorowania najzdolniejszych uczniów z terenu Gminy za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysokie osiągnięcia w olimpiadach, konkursach.

Gratulacje oraz życzenia „Gorzyckim perłom” oraz stypendystom złożył wójt gminy Gorzyce Piotr Oślizło, przewodniczący Rady Gminy Gorzyce Czesław Zychma oraz obecni na uroczystości parlamentarzyści.

Galę uświetnił koncert zespołu Allego Molto z Rydułtów, a także absolwentka czyżowickiego gimnazjum Ewa Boniakowska.