Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wernisaż Krzysztofa Gierałtowskiego za nami - Powiat Wodzisławski

Wernisaż Krzysztofa Gierałtowskiego za nami

Wczoraj (17 kwietnia) odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zdjęć Krzysztofa Gierałtowskiego jednego z najznakomitszych polskich artystów współczesnej fotografii.

Krzysztof Gierałtowski portretuje od ponad 40 lat polską inteligencję. Stworzył liczącą ponad 500 tysięcy negatywów kolekcję „Polacy, portrety współczesne”.

Znakomity interpretator ludzkich twarzy, twórca własnych, przenikliwych wizji portretowanych osób. Wernisaż ”Portrety Pisarzy Polskich” to ok 60 fotografii znanych pisarzy polskich uchwyconych w różnych sytuacjach i okolicznościach. Dramaturgia tych wizerunków opiera się głównie na przerysowaniu, zaaranżowaniu sytuacji zaskakujących. W nieustannych poszukiwaniach ostatecznej formuły portretu dla Krzysztofa Gierałtowskiego nadal najważniejsze pozostaje spojrzenie, grymas, poza, gest fotografowanej osoby, sytuacje i okoliczności, w jakich ona żyje i działa.

Biblioteka w Wodzisławiu Śląskim była piątą po Bibliotece Narodowej, Uniwersyteckiej, Wileńskiej i Paryskiej w której obył się wernisaż prac autora.

Spotkanie przebiegało w bardzo dobrym klimacie, wśród anegdot serwowanych hojnie przez Mistrza oraz żywej dyskusji, a w kuluarach wernisażu nie zabrakło ciekawych dyskusji z autorem. Wśród obecnych na spotkaniu znalazła się m.in. członek zarządu powiatu Janina Chlebik – Turek, Członek zarządu Andrzej Kania i wiceprezydent Wodzisławia Śl. Izabela Kalinowska,

Wystawę można oglądać w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim do 8 maja 2018r. Serdecznie zapraszamy.