Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Wędrówki z Łyskiem” – nowy projekt WCK i Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” - Powiat Wodzisławski

„Wędrówki z Łyskiem” – nowy projekt WCK i Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum”

Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczyna współpracę ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora „Ateneum” w Katowicach w ramach realizacji projektu „Wędrówki z Łyskiem”. Jego ideą jest twórcze odwołanie się do folkloru górniczego i historii terenów przemysłowych Śląska. Punktem wyjścia do działań artystyczno-edukacyjnych jest historia koni pracujących w kopalniach. Teatr „Ateneum” przybliża ją dzieciom, młodzieży i dorosłym prezentując spektakl „Łysek z pokładu Idy”, który będzie można obejrzeć w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Łysek plakat ogolny

11 października w godzinach 9:00 i 11:00 zapraszamy do WCK grupy szkolne, natomiast dzień później, 12 października o godz. 14:00 szerszą publiczność tj. rodziny z dziećmi i odbiorców indywidualnych.

Uczestnictwo w projekcie zakłada również działania towarzyszące, takie jak spacery twórcze konkurs oraz grę terenową.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, którzy planują wybrać się 11 lub 12 października na spektakl pt. „Łysek z pokładu Idy”. Do 23 września 2024 organizatorzy czekają na fotografie lub krótkie filmiki przedstawiające Łyska, tytułowego bohatera spektaklu.

Szczegóły uczestnictwa w konkursie określa regulamin https://ateneumteatr.pl/wedrowki-z-lyskiem-konkurs-dla-widzow-z-wodzislawia-slaskiego.

Z myślą o grupach szkolnych wybierających się 11 października do WCK na spektakl zaplanowano dwa spacery twórcze śladem dziedzictwa górniczego Wodzisławia Śląskiego.
Z kolei, po spektaklu, który odbędzie się 12 października, zachęcamy rodziny z dziećmi (minimalny wiek: 6+) do udziału w grze terenowej zainspirowanej lokalną historią i folklorem górniczym.

Na wydarzenia skierowane do widowni szkolnej oraz na grę terenową prowadzone są zapisy, a na spektakl familijny 12 października obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie WCK.

Udział w działaniach projektu jest nieodpłatny. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej Wodzisławskiego Centrum Kultury, nr tel. 32 455 48 55 wew. 28, piak@wck.wodzislaw.pl

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska. Edycja 2024”.