Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ważna informacja - zmiana miejsca jutrzejszego pikniku militarnego - Powiat Wodzisławski

Ważna informacja – zmiana miejsca jutrzejszego pikniku militarnego

Ciężki sprzęt wojskowy, w tym czołg Leopard 2PL - czyli najnowocześniejszy czołg używany przez Wojsko Polskie - od godz. 10.00 do 18.00 zamiast przy Pszowskiej 92 będzie prezentowany przy siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Bogumińskiej 2. Natomiast uzbrojenie lżejsze i mniejsze pojazdy używane w armii przed wielu laty prezentowane będą w Parku Miejskim w Wodzisławiu od godz. 14.00.

Przypomnijmy, że 2 lipca w Wodzisławiu odbędą się uroczyste obchody jubileuszu 100. rocznicy przyłączenia Górnego Śląska do Polski.

GrubSon, Sebastian Riedel, Magda Steczkowska, Krzysztof Respondek, Kasia Moś, Roszak Show, Rafał Kozik – finalista The Voice of Poland oraz dwie równie uzdolnione uczestniczki programu: Paulina Gołębiowska, Karolina Piątek – wszyscy oni pojawią się na scenie w Wodzisławiu Śl. Wszyscy w towarzystwie Orkiestry Rozrywkowej Gminy Mszana, która łączy siły z Orkiestrą Śląskich Kameralistów. Muzycy zagrają pod batutą Aleksandra Knury.
Ponadto m.in.:
  • przemarsz grup rekonstrukcyjnych i przejście żołnierzy przez Bramę Wolności,
  • wystawy sprzętu wojskowego w Parku Miejskim,
  • inscenizacje historyczne,
  • film historyczny „Witaj Polsko!”,
  • kolportaż specjalnego wydania „Herolda Wodzisławskiego – Nowin Wodzisławskich” poświęconych w całości tematyce powstań śląskich i przyłączenia ziemi wodzisławskiej do Polski,
  • i inne koncerty (m.in. ZPiT „Vladislavia”) oraz wiele dodatkowych atrakcji.

Wstęp wolny!

O godz. 15:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śl. odbędzie się uroczysta msza święta, z kolei o godz. 16:15 zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Powstańców Śląskich, a o godz. 16:45 przemarsz grup rekonstrukcyjnych i przejście przez historyczną „Bramę Wolności”. O godz. 17:30 na wodzisławskim Rynku rozpocznie się część artystyczna programu. Serdecznie zapraszamy!
Plakat imprezy Witaj Polsko