Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Walczyli o Puchar Starosty! - Powiat Wodzisławski

Walczyli o Puchar Starosty!

W miniony weekend na Kortach Tenisowych „La Mirage” w Skrzyszowie odbył się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Uroczystego otwarcia dokonał Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego – Dariusz Prus, który również zagrał w turnieju.

Pierwszy dzień stał pod znakiem rywalizacji mężczyzn. Do eliminacji przystąpiło aż 29 tenisistów. Całodniowe zmagania wyłoniły czterech zawodników, którzy awansowali do niedzielnych półfinałów: Mariusz Bugla, Ireneusz Lubiński, Mateusza Miczek oraz Ryszard Wieczorek.Podczas drugiego dnia rozgrywek oprócz wspomnianych powyżej półfinalistów na korcie pojawiły się również panie. To właśnie mecze rozgrywane przez płeć piękną wzbudzały największe zainteresowanie wśród zgromadzonych kibiców. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również mecze półfinałowe panów, w których zmierzyli się Mariusz Bugla z Ireneuszem Lubińskim oraz Mateusz Miczek z Ryszardem Wieczorkiem. Zarówno mecze półfinałowe wśród pań, w których po przeciwnej stronie siatki stanęły: Joanna Pyrchała i Nicole Blacha oraz Joanna Żyła i Katarzyna Szczyrba, jak i panów były niezwykle zacięte i stały na bardzo wysokim poziomie. Sędzią głównym zawodów był Edward Kruczek.

Na zakończenie turnieju najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz statuetki.

Kategoria kobiet:

1 miejsce – Nicole Blacha