Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wakacyjna walka na kortach za nami - Powiat Wodzisławski

Wakacyjna walka na kortach za nami

Zbigniew Dyrbuś w kategorii mężczyzn oraz Dorota Piotrowska w kategorii kobiet zostali zwycięzcami Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego.

W miniony weekend na kortach „La Mirage” w Skrzyszowie został rozegrany dwudniowy turniej tenisa ziemnego. W pierwszym dniu zawodów na kortach zmierzyli się mężczyźni. Do rywalizacji zgłosiło się 31 zawodników, którzy zostali rozlosowani w pary i stanęli do walki trwającej prawie 10 godzin. Po rozegraniu 27 spotkań do niedzielnych półfinałów awansowali: Mariusz Bugla, Zbigniew Dyrbuś, Antoni Krótki i Bogdan Królikowski.

W drugim dniu na kortach rywalizowało 5 kobiet,  które rozegrały mecze systemem „każda z każdą” oraz odbyły się wspomniane powyżej mecze finałowe mężczyzn.
I tak wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Dorota Piotrowska, drugie przypadło Martynie Skiba, a na miejscach  trzy-cztery uplasowały się Agnieszka Kruczek i Anna Boberska. W kategorii mężczyzn w finale Zbigniew Dyrbuś pokonał Mariusza Buglę. Trzecie-czwarte miejsce zajęli Antoni Krótki i Bogdan Królikowski. Sędzią głównym zawodów był Edward Kruczek.

Na zakończenie turnieju najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz puchary, które wręczył Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego, Dariusz Prus, który był zarazem uczestnikiem turnieju.

Turniej wsparty został przez sponsorów: Sklep Turystyczno-Sportowy „Monsun” z Wodzisławia Śl. oraz pana Edwarda Kruczka – Korty Tenisowe „La Mirage”.

Więcej zdjęć – galeria na facebooku