Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Przypominamy: w Sylwestra starostwo czynne krócej

Przypominamy: w Sylwestra starostwo czynne krócej

Informujemy, że z uwagi na obowiązujący w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. równoważny system czasu pracy w Sylwestra urząd będzie funkcjonował do godz. 12:30.

logo powiatu

Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy (art. 130 § 2 Kodeksu pracy, który mówi, że każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin) za święto Bożego Narodzenia, przypadające w tym roku w sobotę 25 grudnia, pracownikom przysługuje dzień wolny. Zarządzeniem Starosty Wodzisławskiego jako dzień wolny za święto dla pracowników Starostwa wskazano Wigilię 24 grudnia. Z tego powodu w tym dniu Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. było nieczynne.

Równocześnie z uwagi na fakt, że pracownicy Starostwa w piątki (w tym roku właśnie w ten dzień wypadła Wigilia) pracują 6,5 godziny, a zgodnie z przytoczonym przepisem święto obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin, powstała dodatkowo konieczność skrócenia wymiaru czasu pracy o 1,5 godziny w innym dniu. Nastąpi to 31 grudnia, tj. w Sylwestra. Urząd w tym dniu będzie czynny zatem nie do godz. 14:00, lecz do godz. 12:30.

W pozostałe dni okresu świątecznego urząd będzie funkcjonował bez zmian:

  • 24 grudnia (Wigilia) – nieczynne,
  • 27 grudnia – czynne w godz. 7:30 – 15:30*,
  • 28 grudnia – czynne w godz. 7:30 – 15:30*,
  • 29 grudnia – czynne w godz. 7:30 – 15:30*,
  • 30 grudnia – czynne w godz. 7:30 – 17:00**,
  • 31 grudnia (Sylwester) – czynne w godz. 7:30 – 12:30.

* obsługa klientów w Wydziale Geodezji, Wydziale Administracji Architektoniczno-Budowlanej, Wydziale Komunikacji i Transportu oraz Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności od godz. 8:00 do godz. 15:00.

** obsługa w Wydziale Geodezji, Wydziale Administracji Architektoniczno-Budowlanej, Wydziale Komunikacji i Transportu oraz Powiatowym Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności od godz. 8:00 do godz. 17:00.

W Wigilię nieczynne będą również: Powiatowy Zarząd Dróg (z wyłączeniem dyżurnych akcji zima), Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Powiatowy Urząd Pracy.