POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Dziś i jutro zamknięta Bohaterów Warszawy w Rydułtowach!

20 i 21 listopada 2020 r. zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Bohaterów Warszawy w Rydułtowach. Droga na odcinku objętym robotami będzie zamknięta dla ruchu dla wszystkich pojazdów bez wyjątku.

remont ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach

Prace na ulicy Bohaterów Warszawy prowadzone są od końca sierpnia. Związane są z przebudową odcinka o długości prawie 1,2 km od ulicy Plebiscytowej w kierunku Radlina. Obejmują wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno – bitumicznych, a także chodników i wjazdów z kostki brukowej betonowej oraz przebudowę odwodnienia drogi i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

W  dniach 20 – 21 listopada 2020 r., na odcinku od skrzyżowania z ulicą Plebiscytową do mostu nad rzeką Nacyną droga będzie zamknięta dla ruchu dla wszystkich pojazdów bez wyjątku. W tym czasie będzie wykonywana warstwa ścieralna nawierzchni asfaltowej. Wykonawcą inwestycji jest firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.

Z uwagi na technologię robót nie ma możliwości utrzymania ruchu kołowego. Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Ignacego Domeyki, Józefa Rymera w Radlinie oraz Józefa Kraszewskiego i Romualda Traugutta w Pszowie.

Za utrudnienia przepraszamy!

Przypominamy, że inwestycja jest realizowana przy wsparciu finansowym pozyskanym przez władze powiatu z Funduszu Dróg Samorządowych. Przy wartości inwestycji wynoszącej ok. 2,7 ml zł niemal połowę stanowi dofinansowanie. Resztę z własnych budżetów sfinansuje Powiat Wodzisławski i Miasto Rydułtowy.

Bohaterow Warszawy tablica informacyjna infografika