Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W sielskiej scenerii powitali lato

W sielskiej scenerii powitali lato

Dzisiaj w Domu Pomocy Społecznej im. Papieża Jana Pawła II około 300 pensjonariuszy placówek z Gorzyc, Rybnika, Raciborza, Bohumina i Orlovej powitało lato. Z uczestnikami imprezy spotkała się m.in. członkini zarządu powiatu resortowo odpowiedzialna za pomoc społeczną Krystyna Kuczera.

Powitanie lata w DPS Gorzyce, uczestnicy imprezy

Imprezę zorganizowano w niecodziennej scenerii, nawiązującej do krajobrazu tradycyjnej polskiej wsi. Była zatem możliwość przejażdżki bryczką, pogłaskania kóz czy podziwiania drobnego inwentarza, które na teren Domu przywieźli członkowie Zrzeszenia Miłośników Drobnego Inwentarza z Radlinie. O oprawę muzyczną zadbał Tomek „Coral”, zaś biesiadne stoły pełne były sezonowych przysmaków zapewnionych przez obsługę Domu.

W wydarzeniu, które z krótką przerwą pandemiczną odbywa się w gorzyckim Domu od około 15 lat, udział wzięli nie tylko mieszkańcy DPS Gorzyce, ale też goście z DPS w Rybniku, Raciborzu oraz Bogumina i Orłowej w Czechach. Uczestników serdecznie przywitała dyrektor Domu Maria Janeta, a także członkini zarządu powiatu Krystyna Kuczera, która zachęcając do wspólnej zabawy podkreśliła, że imprezy z okazji przywitania lata stały się w gorzyckiej placówce już małą tradycją i z roku na rok zyskują coraz wyższą rangę.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z dzisiejszej imprezy.