Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W przyszłym tygodniu zmiany w organizacji ruchu na Radlińskiej w Wodzisławiu Śl.

W przyszłym tygodniu zmiany w organizacji ruchu na Radlińskiej w Wodzisławiu Śl.

W przyszłą środę, 3 listopada na remontowanym odcinku ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim wprowadzone zostaną istotne zmiany w organizacji ruchu drogowego. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszka do skrzyżowania z ulicą Kokoszycką ruch prowadzony będzie jednokierunkowo od centrum Wodzisławia Śląskiego w stronę Radlina. Zmiany dotyczyć będą również tras autobusów MZK, które będą korzystać z objazdu.

ul. Radlińska w Wodzisławiu Śl. na zdjęciu ppojazdy na jezdni
Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju wkrótce umieści szczegółowe informacje dotyczące zmian tras autobusów na swojej stronie internetowej.
Przypominamy, że przebudowa ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim wykonana zostanie na odcinku 833 mb od skrzyżowania z ul. Leszka do skrzyżowania z ul. Kokoszycką.  Do realizacji przewidziano przebudowę chodników, kanalizacji deszczowej oraz nawierzchni jezdni. W ramach inwestycji zostanie także wykonana kanalizacja sanitarna w ramach realizacji tzw. zamówienia wspólnego z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim.

Całkowita wartość przedsięwzięcia to 3 mln zł, z czego dofinansowanie pozyskane przez Zarząd Powiatu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi prawie 1,7 mln zł. Resztę stanowi wkład własny, który zostanie sfinansowany z budżetów powiatu oraz miasta Wodzisławia Śl.

Zakończenie inwestycji planowane jest na czerwiec 2022 r.

Za utrudnienia przepraszamy!

Tablica informacyjna dot. finansowania przebudowy ul. Radlińskiej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, tekst alternatywny w tekście informacji

Tablica informacyjna dot. finansowania przebudowy ul. Radlińskiej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, tekst alternatywny w tekście informacji