Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W powiecie wodzisławskim rusza Karta Młodego Przedsiębiorcy

W powiecie wodzisławskim rusza Karta Młodego Przedsiębiorcy

Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śl. wprowadza program ulg, zniżek i udogodnień dla młodych osób rozpoczynających działalność gospodarczą.

„Karta Młodego Przedsiębiorcy” to program, który powstał w wyniku partnerstwa InNOWAcyjna NYSA. Celem tej inicjatywy jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży. Polega ona na tworzeniu przez innych przedsiębiorców, otoczenie biznesu lub podmioty administracji publicznej systemu preferencji, ulg, zniżek i udogodnień dla młodych osób, rozpoczynających działalność gospodarczą. W zamian partnerzy „Karty Młodego Przedsiębiorcy” zyskują wizerunek instytucji wspierającej młodzież (tzw. aniołów biznesu), bezpłatną promocję oraz potencjalnie nowych klientów dla swoich produktów i usług.

Teraz idąc za przykładem Nysy, jako pierwszy w województwie śląskim, Kartę Młodego Przedsiębiorcy planuje na swoim terenie wprowadzić Powiatowy Urząd Pracy w Wodzisławiu Śląskim. Tu program będzie adresowany do osób do 30 roku życia. W tej grupie wiekowej bowiem najtrudniej znaleźć pracę. Według statystyk aż 40% wszystkich bezrobotnych zarejestrowanych w wodzisławskim urzędzie pracy to osoby właśnie do 30 roku życia.
Chcemy zaprosić jak największą liczbę partnerów, firm i innych instytucji do udziału w tej inicjatywie, dzięki czemu osoby, które statystycznie w naszym powiecie znajdują się w najgorszym położeniu na rynku pracy, uzyskają zachętę do zakładania własnych firm – podkreśla dyrektor wodzisławskiego PUP Anna Słotwińska- Plewka.
Zgłoszenie się do projektu jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie urzędu www.pup-wodzislaw.pl i przesłać go zeskanowany na adres kmp@pup-wodzislaw.pl.

Więcej informacji nt. programu można znaleźć na stronie www.kmp.nysa.pl lub uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Wodzisławiu Śląskim w pokoju 222 oraz pod numerem telefonu 32 459 29 51.