Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W powiecie ruszyły zajęcia klubowe w WTZ

W powiecie ruszyły zajęcia klubowe w WTZ

Z końcem lutego rozpoczęły się pierwsze zajęcia w Klubie WTZ w Wodzisławiu Śl. W zajęciach uczestniczyło 13 osób. To oferta dla osób, które oczekują na miejsce w warsztatach terapii zajęciowej. Na to zadanie Powiat Wodzisławski pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych środki w wysokości 80 tys. zł.

zdjęcie dłoni wykonujących rękodzieło

Celem programu jest wsparcie osób z niepełnosprawnościami w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji.

Jako realizatora zadania Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. wyznaczyło wodzisławski ośrodek Caritas Archidiecezji Katowickiej, która prowadzi już Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszek.

W zajęciach klubowych może uczestniczyć 14 osób z niepełnosprawnościami, które mają wskazanie do terapii zajęciowej. Zajęcia obywają się w małych grupkach w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wałowej 30 (w siedzibie WTZ św. Hiacynta i Franciszek) oraz w Radlinie przy ul. Orkana 23 (w obiekcie Branżowej Szkoły I stopnia) – w przypadku takiego zapotrzebowania ze środowiska.

Udział w  zajęciach jest bezpłatny.

Wszelkich informacji w sprawie udziału w zajęciach udziela dyrektor WTZ w Wodzisławiu Śl. Andrzej Pałka pod numerem telefonu: 698 639 211 oraz pani Michalina Domańska-Łuska z PCPR w Wodzisławiu Śl. pod numerem telefonu: 32 455 14 30, 32 454 71 06 w. 34.

Zainteresowanych zapraszamy!