Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W niedzielę szczepienia przy parafiach

W niedzielę szczepienia przy parafiach

W niedzielę 15 sierpnia 2021 r. mieszkańcy będą mogli zaszczepić się przeciw Covid-19 na terenie naszego województwa przy kościołach, które zgłosiły chęć udziału w akcji #SzczepimySię w parafiach". 

szczepienie

Da akcji organizowanej przez wojewodę wspólnie z duchowieństwem i samorządami zgłosiło się prawie 150 parafii ze 167 gmin naszego regionu. Mobilne punkty szczepień zlokalizowane będą w salkach przykościelnych, specjalnych namiotach lub szczepionkobusach, a szczepienia będą się odbywać przez całą niedzielę – od pierwszej do ostatniej mszy w danym kościele. Zaszczepić będzie można się bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji – wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie) .

Lista wszystkich parafii, w których będzie się można zaszczepić w najbliższą niedzielę:

Lp. Gmina Wytypowana Parafia
1 Bestwina Niepokalanego Serca NMP
2 Będzin Nawiedzenia NMP
3 Bielsko-Biała św. Maksymiliana Kolbe
4 Bieruń św. Bartłomieja Apostoła
5 Bobrowniki św. Wawrzyńca
6 Bojszowy NMP Uzdrowienia Chorych
7 Boronów NMP Królowej Różańca Świętego – Boronów
8 Brenna św. Jana Chrzciciela w Brennej
9 Brenna ul. ks. E. Miklera 9a
10 Brenna św. Jana Chrzciciela
11 Bytom Wniebowzięcia NMP – Bytom
12 Chełm Śląski Trójcy Przenajświętszej
13 Chorzów św. Antoniego
14 Chybie Chrystusa Króla
15 Czechowice-Dziedzice św. Stanisława
16 Czeladź św. Stanisława BM
17 Czerwionka-Leszczyny św. Andrzeja Boboli
18 Czerwionka-Leszczyny św. Józefa
19 Dąbrowa Górnicza NMP Anielskiej
20 Dąbrowa Górnicza NMP Królowej Polski
21 Dąbrowa Zielona Przemienienia Pańskiego
22 Gaszowice Opatrzności Bożej
23 Gierałtowice MB Szkaplerznej
24 Gliwice Wszystkich Świętych
25 Goczałkowice-Zdrój św. Jerzego
26 Godów św. Michała Archanioła 
27 Goleszów św. Michała Archanioła
28 Goleszów ul. Cisowa 128, 43-440 Cisownica
29 Goleszów ul. Szkolna 2, 43-440 Goleszów
30 Gorzyce NSPJ
31 Gorzyce św. Anioła Stróża
32 Herby Matki Bożej Matki Kościoła – Lisów
33 Imielin MB Szkaplerznej
34 Istebna Dobrego Pasterza
35 Janów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Janowie
36 Jasienica św. Marii Magdaleny
37 Jastrzębie-Zdrój NMP Matki Kościoła
38 Jastrzębie-Zdrój św. Barbary i św. Józefa
39 Jaworze pl. Kościelny 25, 43-384 Jaworze
40 Jaworzno św. Wojciecha i Katarzyny Kolegiata
41 Jejkowice MB Szkaplerznej i św. Piusa X
42 Jeleśnia MB Anielskiej
43 Kamienica Polska św. Michała Archanioła w Kamienicy Polskiej
44 Katowice Podwyższenia Krzyża Świętego
45 Katowice-Ligota Bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP
46 Kłobuck św. Marcina w Kłobucku
47 Kłomnice Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Garnku
48 Kobiór Wniebowzięcia NMP
49 Kochanowice Wniebowzięcia NMP – Lubecko
50 Koniecpol św. Michała Archanioła
51 Konopiska św. Walentego w Konopiskach
52 Kornowac św. Bartłomieja w Pogrzebieniu
53 Koziegłowy św. Marii Magdaleny w Koziegłowach
54 Krupski Młyn św. Józefa
55 Kruszyna św. Macieja Apostoła w Kruszynie
56 Kuźnia Raciborska Wniebowzięcia NMP – Rudy
57 Lędziny Chrystusa Króla
58 Lipie św. Stanisława BM – Sanktuarium NMP Dankowskiej w Dankowie
59 Lipowa św. Michała Archanioła
60 Lubliniec Św. Stanisława Kostki – Lubliniec
61 Lubomia św. Marii Magdaleny 
62 Lyski św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy
63 Łaziska Górne Niepokalanego Serca NMP
64 Łazy św. Franciszka z Asyżu
65 Marklowice św. Stanisława Bpa i Męczennika 
66 Miasteczko Śląskie Wniebowzięcia NMP – Miasteczko Śląskie
67 Miedźna św. Klemensa
68 Miedźno Stygmatów św. Franciszka z Asyżu – Ostrowy nad Okszą
69 Mikołów św. Wojciecha
70 Milówka Wniebowzięcia NMP w Milówce (w budynku Starej Remizy)
71 Mstów Wniebowzięcia NMP w Mstowie
72 Mszana Parafia św. Jerzego
73 Mykanów Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
74 Mysłowice Nawiedzenia NMP
75 Myszków NMP Różańcowej w Myszkowie
76 Nędza Matki Boskiej Różańcowej – Nędza
77 Niegowa św. Mikołaja w Niegowie
78 Olsztyn Jana Chrzciciela w Olsztynie k. Częstochowy
79 Opatów Parafia Złochowice
80 Ornontowice św. Michała Archanioła
81 Orzesze Nawiedzenia NMP
82 Panki Świętej Rodziny w Pankach
83 Pawłowice św. Jana Chrzciciela
84 Pawonków Św. Katarzyny – Pawonków
85 Piekary Śląskie Bazylika
86 Pilchowice Św. Marcina – Stanica
87 Poczesna św. Jana Chrzciciela w Poczesnej
88 Popów św. Józefa Robotnika w Popowie
89 Poraj Najświętszego Serca Pana Jezusa w Poraju
90 Porąbka św. Bartomieja Apostoła
91 Poręba św. Józefa w Porębie
92 Przyrów św. Apostołów Piotra i Pawła w Sygontce
93 Przystajń Świętej Trójcy w Przystajni
94 Pszczyna Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej
95 Pszów Narodzenia NMP
96 Pyskowice Św. Mikołaja – Pyskowice
97 Radlin Wniebowzięcia NMP
98 Radziechowy-Wieprz św. Marcina
99 Radzionków św. Wojciecha
100 Rajcza św. Wawrzyńca
101 Rędziny św. Otylii w Rędzinach
102 Ruda Śląska Trójcy Przenajświętszej
103 Rudziniec Niepokalanego Poczęcia NMP – Pławniowice
104 Rybnik MB Bolesnej
105 Rydułtowy św. Jerzego
106 Siemianowice Śląskie Ducha Świętego
107 Siewierz Najświętszego Serca Pana
108 Skoczów św. Piotra i Pawła
109 Skoczów ul. Kossak-Szatkowskiej 74, 43-430 Skoczów
110 Sławków Podwyższenia Krzyża św.
111 Sosnowiec św. Barbary
112 Sosnowiec św. Floriana
113 Sośnicowice Trójcy Świętej – Rachowice
114 Starcza Najświętszej Maryi Panny w Starczy
115 Strumień pl. Kościelny Barona Kalisza 1, Drogomyśl
116 Strumień św. Barbary
117 Suszec św. Stanisława Biskupa i Męczennika
118 Szczyrk św. Jakuba
119 Świerklaniec NSPJ Nakło
120 Świerklany św. Anny
121 Świętochłowice MB Różańcowej
122 Tarnowski Góry Matki Boskiej Piekarskiej – Tarnowskie Góry-Opatowice
123 Tarnowski Góry Przemienienia Pańskiego – Tarnowskie Góry-Bobrowniki
124 Toszek Św. Katarzyny – Toszek
125 Tworóg Św. Antoniego – Tworóg
126 Ustroń MB Królowej Polski
127 Wielowieś Św. Mikołaja w Świbiu
128 Wilamowice św. Trójcy
129 Wilkowice św. Michała Archanioła
130 Wisła ul. 1 Maja 49-53/pl. Bogumiła Hoffa
131 Wisła Wniebowzięcia NMP
132 Włodowice św. Bartłomieja Apostoła w Włodowicach
133 Wodzisław Śląski św. Herberta Biskupa 
134 Wojkowice Wniebowzięcia Najświętszej Panny
135 Woźniki Św. Katarzyny – Woźniki
136 Wręczyca Wielka Najświętszej Maryi Panny Królowej Anielskiej w Kalei
137 Wyry NSPJ
138 Zabrze św. Wawrzyńca
139 Zabrze św. Anny
140 Zabrze Bożego Ciała
141 Zawiercie św. Piotra i Pawła
142 Zbrosławice św. Jadwigi – Ziemięcice
143 Zebrzydowice Podwyższenia Krzyża Świętego w Kaczycach
144 Żarki Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach
145 Żory Miłosierdzia Bożego
146 Żywiec Rynek,  100 m od Kontrkatedry św. Maksymiliana
Uwaga! Również w dn 14.08 (sobota)