Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W nagrodę polecą do Brukseli

W nagrodę polecą do Brukseli

Reprezentacja wodzisławskiego „Ekonomika” w składzie: Joanna Musioł, Aleksandra Tomczyk i Kamila Walas pokonała ponad 30 drużyn w grze miejskiej „Fair Train” i w nagrodę poleci do Brukseli. Drugi zespół z tej samej szkoły zajął 5 miejsce.

ekonomik gra miejsca fair train

Gra miejska Fair Train jest corocznym podsumowaniem obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej, który propaguje i edukuje w zakresie Celów Zrównoważonego Rozwoju. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem: „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!”.

Fair Train w swojej idei uczy, przez zabawę i zaangażowanie, wszystkiego, co dotyczy oczekiwanego kierunku rozwoju społecznego w perspektywie najbliższych kilkunastu lat. Edukacja dotyczy między innymi: osiągnięcia stanu równości płci, zapewnienia powszechnego dostępu do edukacji, przeciwdziałanie zmianom klimatu, zapobieżenia dyskryminacji i hejtowi, badaniu procesów imigracyjnych itp.

W tym roku na uczestników wyzwania w Katowicach czekało 14 stacji zadaniowych skupionych na różnorodnych aktywnościach: od sprawdzania wiedzy po wyzwania artystyczne. I tak biorący udział w grze budowali domki dla owadów, szukali w ciemnościach, imitujących przestrzeń i doznania osób niewidomych, wyznaczonych elementów, wydobywali wodę z prowizorycznej studni, odgrywali scenki i organizowali happening. Do udziału w grze przystąpiły 34 trzyosobowe drużyny.

Tegorocznym zwycięzcą została drużyna wodzisławskiego „Ekonomika” w składzie:  Joanna Musioł, Aleksandra Tomczyk i Kamila Walas. Druga z drużyn: Edyta Bańczyk, Patryk Zimny i Marcin Grycman – zajęła 5 miejsce. Na zwycięzców czeka nie lada nagroda i przygoda – wyjazd do Brukseli!

Gratulujemy!