Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » W Godowie podsumowali tegoroczną współpracę przy inwestycjach drogowych

W Godowie podsumowali tegoroczną współpracę przy inwestycjach drogowych

Dzisiaj w Godowie odbyło się spotkanie starosty Leszka Bizonia i wójta gminy Mariusza Adamczyka, podczas którego krótko podsumowano wspólne inwestycje drogowe zrealizowane w tym roku. Okazją było oficjalne odebranie nowej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na ul. 1 Maja w centrum Godowa.

Nowe światła w centrum Godowa

W spotkaniu uczestniczyli również radni powiatowi Robert Wala i Roman Marcol, wicewójt Tomasz Kasperuk, z-ca dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Michał Stabla, a także sołtys Godowa – Henryk Olejok.

W 2020 r. Powiat Wodzisławski przy udziale finansowym Gminy Godów przeprowadził m.in. modernizację czterystumetrowego odcinka ul. Powstańców Śl. w Skrzyszowie na odcinku od granicy z Jastrzębiem-Zdrój do skrzyżowania z Aleją Jana Pawła II. Z kolei w połowie grudnia przejście dla pieszych w rejonie urzędu gminy i kościoła parafialnego w Godowie zostało wyposażone we wzbudzaną sygnalizację świetlną oraz kamerę, dzięki czemu przekraczanie jezdni w tym miejscu przez pieszych powinno być bezpieczniejsze.

Podczas dzisiejszego spotkania rozmawiano też o planach inwestycyjnych obu samorządów na 2021 r.