Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski „Vladislavia” edukacyjnie dla szkół i przedszkoli na bis - Powiat Wodzisławski

„Vladislavia” edukacyjnie dla szkół i przedszkoli na bis

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych na koncert edukacyjny Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 10 stycznia 2023 r. o godz. 9:00 i 11:00.

Na zdjęciu dziewczynki z zespołu ubrane w stroje ludowe, na głowie mają wianki

W związku z dużym zainteresowaniem koncertem, który miał miejsce 17 listopada, ZPiT „Vladislavia” jeszcze raz zatańczy dla młodej widowni. Tematem przewodnim patriotycznego programu będą polskie tańce narodowe. W czasie koncertu dzieci poznają stroje, tańce i wiele ciekawostek historycznych, a także będą odpowiadać na zagadki i uczyć się piosenek. Podczas spektaklu uczniowie zobaczą taneczne interakcje z obrazem video, elementy czarnego teatru i wspaniałą grę świateł. Koncert poprowadzi jak zawsze Teatr Naszej Wyobraźni z Gołkowic.

ZPiT „Vladislavia” działa w Amatorskim Ruchu Artystycznym w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zespół specjalizuje się w tańcach ludowych z różnych terenów Polski i świata. Wielokrotnie reprezentował Polskę podczas Międzynarodowych Festiwali m.in.: w Niemczech, Czarnogórze, Serbii, Bułgarii, Portugalii, a także we Włoszech i Francji oraz na Węgrzech. W zespole skupiającym ok. 130 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i okolic, działa kilka grup tanecznych i kapela. Założycielem grupy jest Wanda Bukowska, a kierownikiem artystycznym Dominika Brzoza-Piprek.

Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 w Dziale Projektów i Animacji Kulturalnej lub mailowo: i.sobota@wck.wodzislaw.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 5 stycznia 2023 roku.