V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Sporcie

28 października 2008 roku w auli Zespołu Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się już piąta edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Organizatorami było Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz wspomniany wcześniej ZSZ w Wodzisławiu Śl.

Do udziału w imprezie zgłosiło się pięć szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego: ZSZ w Wodzisławiu Śl., ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., ZSP Nr 1 w Rydułtowach, SOS-W w Wodzisławiu Śl. oraz ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie. Zawodnicy rywalizowali w trzyosobowych zespołach, odpowiadając na pytania związane z historią letnich igrzysk olimpijskich o różnym stopniu trudności.

Podliczenie punktów z dwóch etapów wyłoniło zwycięzców, którymi okazali się uczniowie Zespołu Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.: Artur Kozubek, Karol Łukaszczyk i Karol Nikel. Zwycięska drużyna przygotowywała się do konkursu pod czujnym okiem Sławomira Chmielewskiego. O wysokim poziomie tegorocznego konkursu świadczy konieczność rozegrania dogrywki o drugie miejsce w całych zawodach, do której to przystąpiły reprezentacje ZSP Nr 1 w Rydułtowach i ZSZ w Wodzisławiu Śl.. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli uczniowie szkoły z Rydułtów.

Dodatkową atrakcją Konkursu była obecność Zbigniewa Kicki – uczestnika Letnich Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976 r. Zgromadzona młodzież z zapartym tchem przysłuchiwała się opowieściom pana Zbigniewa na temat jego przygody z boksem oraz trudach, z jakimi zmagał się na drodze do Igrzysk Olimpijskich.

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki promocyjne oraz dyplomy. Zespoły, które zajęły miejsca na podium otrzymały ponadto medale oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Nagrody zwycięzcom wręczały: Sekretarz Powiatu Wodzisławskiego, Grażyna Durczok oraz Dyrektor ZSZ w Wodzisławiu Śl., Danuta Mielańczyk.

Punktacja końcowa Konkursu

• I miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. – 79 pkt.
  • II miejsce – ZSP Nr 1 Rydułtowy – 41 + 1 pkt.
  • III miejsce – ZSZ Wodzisław Śl. – 41 + 0 pkt.
  • IV miejsce – ZSP Radlin – 37 pkt.
  • V miejsce – SOSW Wodzisław Śl. – 18 pkt.