Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski V Gala Judo Akademii Top Team za nami - Powiat Wodzisławski

V Gala Judo Akademii Top Team za nami

10 maja w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się V Gala Akademii Sportowej Top Team, nad którą honorowy patronat objął starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Na deskach WCK zaprezentowało się ponad 120 młodych sportowców.

Pokaz walki judo

Grono judoków, pod wodzą trenerów Sandry Pniak oraz Marcina Orzechowskiego, przygotowało pokazy sportowe na najwyższym poziomie, z elementami techniki sportów walki, ćwiczeń ogólnorozwojowych, gimnastyki i akrobatyki. Na scenie swoje umiejętności zaprezentowało blisko stu młodych zawodników.

Podczas tegorocznej Gali, podobnie jak w poprzednich latach, nie zabrakło wzruszeń, pozytywnych emocji i spektakularnych pokazów umiejętności młodych sportowców. Gala jest bowiem podsumowaniem minionego sezonu sportowego akademii, do której uczęszcza około 15o dzieci – od przedszkolaka po osoby pełnoletnie. Gratulacje i wyrazy uznania dla młodych judoków złożyła członkini Zarządu Powiatu Krystyna Kuczera oraz radna Powiatu Wodzisławskiego Joanna Rduch- Kaszuba.

W trakcie niedawnej Gali Nagród Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Kultury i Sportu okazało się, że powiat wodzisławski judo i szerzej mówiąc sportami walki stoi. Klaudia Mitko, Sandra Pniak, Wiktoria Gardian i Oliwier Orzechowski to młodzi sportowcy trenujący na co dzień w Akademii Top Team, którzy otrzymali w tym roku Nagrody Powiatu Wodzisławskiego w Dziedzinie Sportu. Z koeli Marcin Orzechowski otrzymał Nagrodę Starosty Wodzisławskiego w kategorii „trener”.

Fot. Akademia Top Team