POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

UWAGA: w weekend częściowo zamknięta Raciborska w Gorzycach

Powiatowy Zarząd Dróg informuje, że w dniach 8 – 9 sierpnia 2020 r. (sobota i niedziela) planowane jest zamknięcie dla ruchu drogi powiatowej nr 3512S (ulica Raciborska) w Gorzycach na odcinku od skrzyżowania z drogą gminną ulicą Poprzeczną do przejazdu kolejowego. W tym terminie wykonawca robót przystąpi do układania ostatniej warstwy nawierzchni jezdni. Z tego powodu ruch drogowy na odcinku objętym robotami zostanie całkowicie wstrzymany, co oznacza, że nie będzie możliwy również dojazd do posesji.

Raciborska 2

Zmieni się również sposób kursowania autobusów PKS. Linia nr 34 z Wodzisławia Śląskiego do Bluszczowa będzie kursowała przez Czyżowice, z pominięciem przystanków w Bełsznicy i Gorzycach przy ulicy Raciborskiej.

Przypominamy, iż w ramach inwestycji przebudowana zostanie droga powiatowa na ogólnej długości 1378 m. Wykonana zostanie nowa konstrukcja drogi, przebudowie ulegną również chodniki. Pojawi się także nowa ścieżka rowerowa i ciąg pieszo rowerowy. Na cały czas prowadzenia robót, na odcinku Gorzyce – Syrynia, został wyznaczony objazd drogą krajową nr 78 z Gorzyc w kierunku Zabełkowa, dalej drogą krajową nr 45 do Krzyżanowic, a następnie drogą wojewódzką nr 936 do Syryni. Objazd nie dotyczył mieszkańców przebudowywanego odcinka drogi, przedsiębiorców i autobusów komunikacji publicznej. Ze względu jednak na specyfikę robót, w najbliższą sobotę i niedzielę objazd dotyczyć będzie wszystkich kierowców.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy!

Raciborska 2020 infografika