Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga. Od dzisiaj utrudnienia na Wiejskiej i Boryńskiej w Gogołowej - Powiat Wodzisławski

Uwaga. Od dzisiaj utrudnienia na Wiejskiej i Boryńskiej w Gogołowej

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim, od dzisiaj, 4 października, do końca miesiąca na skrzyżowaniu ul. Wiejskiej (droga powiatowa nr 5043S) z ul. Boryńską (droga gminna) w Gogołowej kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami spowodowanymi rozpoczętą inwestycją.

robotnicy drogowi remontujący jezdnię foto. Grzegorz Skibka
Przedsięwzięcie polega na poprawie bezpieczeństwa ruchu na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 5043S (ul. Wiejska) z drogą gminną (ul. Boryńska) w Gogołowej poprzez korektę geometrii oraz skanalizowanie skrzyżowania. Dzisiaj, 4 października br., wdrożony zostanie pierwszy etap organizacji ruchu, w którym na odcinku ulicy Wiejskiej w Gogołowej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną oraz zamknięty wylot z ulicy Boryńskiej.
Na czas zamknięcia skrzyżowania komunikacja w kierunku kopalni „Borynia” (Jastrzębie-Zdrój) oraz w kierunku Świerklan prowadzona będzie objazdem ulicami Powstańców Śląskich i Mikołaja Reja w Jastrzębiu-Zdroju. Zgodnie z podpisaną z wykonawcą robót umową, prace powinny zakończyć się do końca miesiąca.
Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności na przebudowywanym odcinku drogi oraz zwracanie szczególnej uwagi na oznakowanie robót. Za utrudnienia przepraszamy!