Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga. Od 1 marca wiadukt na Mariackiej zamknięty dla samochodów - Powiat Wodzisławski

Uwaga. Od 1 marca wiadukt na Mariackiej zamknięty dla samochodów

Jak poinformował na swojej stronie internetowej Urząd Miasta Radlina, od 1 marca wiadukt w ciągu ul. Mariackiej w Radlinie zostanie zamknięty dla samochodów. Z obiektu bez przeszkód będą mogli jednak korzystać piesi.

wiadukt na Mariackiej w Radlinie

Zgodnie z informacjami, przyczyną zamknięcia wiaduktu dla ruchu samochodowego jest zły stan obiektu.

„Po zamknięciu wiaduktu obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Ruch kołowy zarówno z Rybnika jak i z Wodzisławia będzie skierowany na ulicę Korfantego. Na samej ul. Mariackiej również znajdą się informację o „ślepej uliczce”. Wyłączenie wiaduktu nie zakłóci dojazdu do ul. Hubalczyków od strony ul. Rybnickiej. Rondo przy boisku Górnika Radlin na ten czas będzie rondem z trzema wylotami (nie będzie możliwości skrętu w stronę wiaduktu). W ubiegłych latach miasto przygotowało odpowiednią infrastrukturę na taką okoliczność – pojawiło się skrzyżowanie o ruchu okrężnym na ulicy Mariackiej i na tzw. „Lipkach” oraz – późną jesienią 2018 r – wyremontowano wspólnie z powiatem nawierzchnie ulicy Korfantego. Wszystko po to, aby z jednej strony przygotować odpowiedniej jakości objazd a z drugiej aby dozować tego typu remonty i nie wyłączać jednocześnie dwóch głównych tras przebiegających przez centrum miasta.”

Więcej informacji na: https://miasto.radlin.pl/wiadukt/.