Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga na burze z gradem - Powiat Wodzisławski

Uwaga na burze z gradem

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia burz z gradem na terenie woj. śląskiego (stopień zagrożenia drugi w trójstopniowej skali). Ostrzeżenie obowiązuje dzisiaj, 28 lipca, od godz. 13:00 do godz. 2:00 dnia 29 lipca.

burza, wyładowanie atmosferyczne, piorun, błyskawica

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwy grad.

O burzach z gradem alarmuje również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które informuje o możliwych przerwach w dostawie prądu i apeluje, by zabezpieczyć rzeczy, które może porwać silny wiatr.