Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uwaga konkurs fotograficzny „To Bee, or not to Bee” - Powiat Wodzisławski

Uwaga konkurs fotograficzny „To Bee, or not to Bee”

Stowarzyszenie Obywatelska 30 oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Rydułtowach zapraszają do udziału w V Międzynarodowym Festiwalu Fotograficznym - Rydułtowy 2023. Tematem tegorocznego konkursu są pszczoły oraz ich ogromny wpływ na życie i przetrwanie człowieka. Stąd tytuł konkursu "To Bee, or not to Bee", nawiązujący do Szekspirowskiego pytania: "To be, or not to be - that is a question" ("Być albo nie być. Oto jest pytanie).

Pszczoła na tle kwiatu

Festiwal jest piątą edycją organizowanego na zasadach konkursu spotkania ludzi fotografii z całego świata. Jeśli jesteś autorem lub autorką ciekawego zdjęcia i chcesz się podzielić swoim talentem z innymi – ten festiwal jest dla Ciebie.

Tematem konkursu są pszczoły oraz ich ogromny wpływ na życie i przetrwanie człowieka. Nie możemy żyć bez natury. To ona nas stworzyła i ukształtowała. To ona pomogła nam rozwijać się i pomnażać owoce swojej pracy. Między innymi dzięki pszczołom. Bez tych pracowitych owadów nie mielibyśmy dostępu do licznych dóbr tworzących fundamenty naszego życia. Szanujmy więc pszczoły i dbajmy o ich przetrwanie, by świat zachować pięknym.

Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności obserwacji przyrody. Na zdjęciach każdy będzie mógł wyrazić własne odczucia i w kreatywny sposób ukazać temat przewodni, czyli związki między człowiekiem i pszczołami oraz zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji dla tych owadów.

Zdjęcia przekazywane na konkurs mogą być poddane obróbce graficznej w dowolnym programie graficznym. Mogą przedstawiać sceny w sposób realistyczny lub mogą być swobodną abstrakcją, grą świateł, operowaniem symbolem. Nie mogą być jednak fotomontażem, kolażem, zlepkiem kilku niezależnych zdjęć (wyjątkiem jest wykorzystanie techniki HDR oraz zdjęć panoramicznych).

Konkurs i festiwal odbywają się w ramach projektu, na które organizatorzy pozyskali dofinansowanie m.in. z budżetu Powiatu Wodzisławskiego oraz Miasta Rydułtowy.

Zachęcamy do udziału.

Wszystkie szczegółowe informacje, w tym regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie (uwaga: link, nowe okno): Witamy – Artykuły (zsprydultowy.pl)

plakat konkurs fotograficzny Rydułtowy 2023