Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Utrudnienia na Rydułtowskiej w Radlinie - Powiat Wodzisławski

Utrudnienia na Rydułtowskiej w Radlinie

Ruszyły prace związane z budową kolejnego odcinka chodnika na ul. Rydułtowskiej w Radlinie (do skrzyżowania z ul. G. Zapolskiej). W rejonie inwestycji wprowadzono ruch wahadłowy sterowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

remont ul. Rydułtowska w Radlinie foto. dzięki uprzejmości Miasto Radlin

Inwestycja swoim zakresem obejmuje budowę kanalizacji i chodnika. Jest kontynuacją rozpoczętej w ubiegłym roku budowy ciągu pieszego w kierunku Rydułtów. W ramach zadania zabudowano też dodatkowe wpusty uliczne wraz ze studniami rewizyjnymi oraz umocniono skarpę drogową. Całkowity koszt zadania wyniósł blisko 230 tys. zł i został sfinansowany wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Miasto Radlin.

Tegoroczne przedsięwzięcie kosztować będzie ponad 180 tys. zł, z czego ponad 90 tys. zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jego wykonawcą jest firma MARBUD Zakład Usług Budowlanych Mariusz Ogrodowski z Rybnika. Przewidziany termin zakończenia robót to wrzesień.