Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uroczysta sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego - Powiat Wodzisławski

Uroczysta sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego

W czwartek 30 sierpnia odbyła się XLI, uroczysta sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego.

Sesja odbyła się w ramach obchodów 20 lecia Powiatu Wodzisławskiego.

Poprzedziła ją uroczysta msza św. w kościele pw. WNMP w Wodzisławiu Śląskim. Później uczestnicy nabożeństwa przeszli do auli I LO im 14 Pułku Powstańców Śląskich, gdzie sesję otworzył przewodniczący Rady Eugeniusz Wala. Zebranych powitał starosta Ireneusz Serwotka.

Podczas uroczystości wyświetlono film ukazujący Powiat Wodzisławski przez okres 20 lat. Wręczone zostały tez  medale dla zasłużonych samorządowców i wieloletnich pracowników starostwa.

Postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Wojewody Śląskiego, za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej

SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI odznaczona została wicestarosta Danuta Maćkowska.

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, MEDALEM ZŁOTYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostali:

Leszek Bizoń

Urszula Bolek-Szczechowicz

Janina Chlebik-Turek,

Aldona Espenschitt,

Kazimierz Kłosok,

Krystyna Korniluk,

Czesław Radecki,

Mirosław Sobol,

Pani Teresa Zach.

MEDALEM SREBRNYM ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ odznaczeni zostali:

Michał Lorek,

Mariusz Rakowski.

Wykład poświęcony historii powstania samorządu powiatowego, jego modyfikacjom oraz pożytkom wynikającym z jego funkcjonowania wygłosił prof. Czesław Martysz.

Podczas sesji sztandar powiatu został uhonorowany Platynowym Medalem im. Jana Kilińskiego przez Związek Rzemiosła Polskiego. Ceremonię wpięcia medalu poprowadził prof. Jan Klimek Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Po wystąpieniu Przewodniczącego Rady Powiatu Wodzisławskiego, Starosty Wodzisławskiego i  zaproszonych gości podpisano umowę dwustronną pomiędzy Powiatem Wodzisławskim a Powiatem Jelgava z Łotwy.

Na zakończenie podjęta została uchwała w sprawie upamiętnienia Jubileuszu 20 – lecia Powiatu Wodzisławskiego. Wyświetlony został też film – „Powiat Wodzisławski oczami uczniów”, a po nim  zebrani obejrzeli występy artystyczne uczniów.