Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uroczyście otwarto siedzibę Warsztatu Terapii Zajęciowej i mieszkania dla wychowanków Domu Dziecka - Powiat Wodzisławski

18 września odbyło się uroczyste poświęcenie i oficjalne otwarcie nowej siedziby Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl. oraz mieszkań dla wychowanków Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach.

O remoncie budynku oraz przeniesieniu placówek pisaliśmy TUTAJ. Wczoraj odbyło się poświęcenie nowej siedziby, którego dokonał ksiądz dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej, Krzysztof Bąk. Podziękował on władzom Powiatu za prowadzoną politykę wobec osób niepełnosprawnych, podkreślając ich życzliwe podejście i zrozumienie wobec osób potrzebujących pomocy.

Starosta Tadeusz Skatuła podkreślił, że to wydarzenie jest owocem opracowanej przez Powiat w zeszłym roku i konsekwentnie realizowanej koncepcji zagospodarowania poszpitalnego budynku mieszczącego się w samym centrum Wodzisławia Śląskiego. – Głęboko wierzę, że nowa lokalizacja jest i dla uczestników warsztatu, i dla mieszkańców mieszkań usamodzielnień po prostu lepsza i daje większe szanse na jeszcze pełniejszą integrację ze społeczeństwem – dodał Starosta.

Po pobłogosławieniu nowego miejsca przedstawiciele władz Powiatu, duchowieństwa i kierownicy jednostek pomocy społecznej mogli obejrzeć wyremontowane pomieszczenia, a następnie dokonać wpisu w pamiątkowej księdze.