Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Umowa na przebudowę Bohaterów Warszawy zawarta - Powiat Wodzisławski

Umowa na przebudowę Bohaterów Warszawy zawarta

Dziś w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę na realizację kolejnej powiatowej inwestycji drogowej współfinansowanej ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Mowa o modernizacji ul. Bohaterów Warszawy w Rydułtowach.

podpisanie umowy remont Bohaterów Warszawy 1

Wykonawcą odpowiedzialnym za realizację zadania jest wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę odcinka o długości prawie 1,2 km od ul. Plebiscytowej w kierunku Radlina, w tym wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno – bitumicznych, a także chodników i wjazdów z kostki brukowej betonowej oraz przebudowę odwodnienia drogi i wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Zgodnie z umową, którą w obecności m.in. burmistrza Rydułtów Marcina Połomskiego oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg Tomasza Wójcika, podpisali starosta Leszek Bizoń, wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz szef firmy Piotr Jojko, drogowcy mają czas na wykonanie zadania do połowy listopada. Przekazanie placu budowy zaplanowano na przyszły tydzień.

Koszt przedsięwzięcia to prawie 2,7 mln zł. Połowa zostanie sfinansowana z dotacji pozyskanej przez władze powiatu z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę pokryją z własnych budżetów samorządy Powiatu Wodzisławskiego i Miasta Rydułtowy.

Bohaterow Warszawy tablica informacyjna infografika