Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Ulica Raciborska w Syryni już przejezdna - Powiat Wodzisławski

Ulica Raciborska w Syryni już przejezdna

Jak poinformował Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śląskim, przebudowa mostu drogowego zlokalizowanego w ciągu ul. Raciborskiej w Syryni (droga powiatowa nr 3512S) została zakończona. W związku z tym dzisiaj na wskazanym odcinku drogi przywrócono normalny ruch. Przypomnijmy, że droga relacji Gorzyce – Racibórz była zamknięta dla ruchu od września.

Ulica Raciborska w Syryni

Przebudowa mostu polegała przede wszystkim na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji nośnej oraz na zwiększeniu nośności całego obiektu. Ponadto obiekt poszerzono z obydwu stron, co pozwoliło na zlokalizowanie chodników, a także uregulowano i umocniono dno i skarpy rzeki Syrynki, nad którą zlokalizowany jest obiekt. Inwestycja rozpoczęta w lipcu została ukończona dwa tygodnie przed planowanym terminem.