POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Ulica Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. zostanie wyremontowana

Ta informacja z pewnością ucieszy kierowców poruszających się na trasie Wodzisław Śl. – Krostoszowice. Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetarg na przebudowę ul. Czarnieckiego od skrzyżowania „pięciu dróg” (Czarnieckiego, Mszańskiej, Skrzyszowskiej) do granicy z gminą Godów.  

Uloca Czarnieckiego przed remontem

Dzięki dobrej współpracy władz powiatu i miasta Wodzisławia Śl., ulica Czarnieckiego zostanie zmodernizowana jeszcze w tym roku.

– Naprawa jest bardzo potrzebna, droga jest w złym stanie technicznym. Cieszę się, że udało się znaleźć środki w budżetach powiatu i miasta na jej remont – mówi starosta Leszek Bizoń.

W ramach zdania na długości prawie 700 metrów droga zostanie odwodniona, poszerzona i zyska nową nawierzchnię. Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca inwestycji na jej realizację będzie miał 130 dni od momentu podpisania umowy. Termin składania ofert mija 28 maj 2021 r. o godz. 10:00.

To kolejna powiatowa droga na terenie Wodzisławia Śl., która w tym roku zostanie wyremontowana przy współudziale finansowym miasta. Niedawno Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił przetargi na remonty ul. Radlińskiej i Oraczy. W takcie przygotowań są kolejne na przebudowę ul. Grodzisko i Piaskowej.