Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Uczniu sprawdź jak dojedziesz do szkoły

Uczniu sprawdź jak dojedziesz do szkoły

Już niebawem rozpocznie się rok szkolny i uczniowie zaczną dojeżdżać do szkół. W dojazdach organizowanych przez samorząd powiatowy nastąpią spore zmiany. Autobusy PKS w kilku przypadkach zmienią trasę.

Od 1 września jak co roku powiat będzie dowozić około 1300 uczniów do  szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nie zmienią się zasady przejazdów PKS-em dzieci i młodzieży do szkół w gminach. Nadal uczniowie z Bukowa i Nieboczów będą dowożeni do Syryni, z Grabówki do Lubomi, z Bełsznicy do Rogowa, z Uchylska i Gorzyczek do Gorzyc (gimnazjum), z Uchylska do Gorzyczek (szkoła podstawowa),  z Odry do Olzy (szkoła podstawowa), z Odry i Olzy do Turzy Śl (gimnazjum), a także  z Łazisk, Godowa i Skrbeńska  do Gołkowic. Bilety nadal dystrybuowane będą przez szkoły. W związku z reformą szkolnictwa i małym zainteresowaniem znikną połączenia z Bluszczowa do Rogowa i z Podbucza do Skrzyszowa.

Duże zmiany przewidziano dla młodzieży, która dojeżdża do szkół ponadgimnazjalnych położonych w Wodzisławiu Śląskim. Zmianie ulegną zarówno przebieg linii jak i godziny odjazdów.

Linia 31 Lubomia las – Wodzisław Śl. zmieni przebieg, pomijając Pszów (Pszowskie Doły). Linia ta obsłuży Buków, Nieboczowy, Syrynię Buglowiec oraz w Rogowie Rogowiec,  ul. Wyzwolenia i Czyżowicką. Kursować będzie przez Czyżowice. Mieszkańcy Syryni i Pszowa  mogą korzystać z linii  41 (Racibórz – Wodzisław).

Linia 32 z Uchylska do Wodzisławia zmieni przebieg i nie będzie już przejeżdżać przez Czyżowice. Zabierze natomiast uczniów z Turzy Śl (ul. Kościuszki, Olszenica, ul. Graniczna i ul. Mszańska) oraz z Podbucza.

Linia 38 w relacji Gołkowice (Godów) – Wodzisław Śl. przez Skrzyszów i Krostoszowice obsłuży w dni nauki szkolnej przystanki na ul. Powstańców Śl. w Skrzyszowie.

Linia 41 z Raciborza do Wodzisławia kursować będzie przez Zawadę (ul. Paderewskiego) i Pszów dworzec autobusowy.

Linie nr 31S, 35, 37 zostaną zlikwidowane natomiast przebieg linii 33,34,36,40 nie zmieni się.

W dojazdach na zerową, pierwszą i drugą lekcję linie 31, 36, 38, 41 w Wodzisławiu Śl.  obsługiwać będą także przystanki w rejonie szkół na ulicach Jana Pawła II, Radlińskiej i Matuszczyka. Korzystający z pozostałych linii mogą się przesiąść w ramach posiadanego biletu na linię 36 na dworcu autobusowym  (autobusy są skoordynowane – oznaczone w rozkładzie jazdy lit. „p”). W drodze ze szkoły na dworzec autobusowy  można również skorzystać z linii 36, która jest w większości skoordynowana we wszystkich kierunkach.

Bilety miesięczne można nabywać w kasach dworców autobusowych w Wodzisławiu Śląskim i Raciborzu oraz w sklepie Lewiatan w Gołkowicach.  Szczegółowych informacji udzieli Państwu referat transportu Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim (tel. 32 412 09 14).

Szczegółowy przebieg tras jest dostępny na załączonej mapce a w załączniku znajduje się rozkład jazdy.

Przebieg i rozkład jazdy na liniach:

31 –Lubomia las – Buków – Syrynia (Buglowiec) – Nieboczowy – Bluszczów – Rogów Rogowiec- Czyżowice – Wodzisław Śl. (Matuszczyka) – Wodzisław Śl. d.a.

32 – Uchylsko – Gorzyczki Kolonia Fryderyk-  Gorzyce – Olszenica  – Podbucze – Turza Śl. (Mszańska) – Wodzisław Śl.        

33 – Chałupki – Odra – Olza – Gorzyce –Turza Śl. – Wodzisław Śl.

34 – Bluszczów – Rogów – Bełsznica- Gorzyce – Turza Śl. – Wodzisław Śl.

36 – Jastrzębie-Zdrój – Skrbeńsko – Gołkowice –  Godów – Łaziska – Gorzyczki – Gorzyce – Czyżowice – Wodzisław Śl.

38 – Gołkowice – Godów – Skrzyszów – Krostoszowice – Mszana – Wodzisław Śl.

40 – Racibórz –Lubomia – Syrynia – Bluszczów – Rogów – Bełsznica – Gorzyce – Turza Śl. – Wodzisław Śl.

41 – Racibórz – Lubomia – Syrynia – Zawada – Pszów – Wodzisław Śl.