Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie ZPSWR uczestniczyli w międzynarodowym programie - Powiat Wodzisławski

Uczniowie ZPSWR uczestniczyli w międzynarodowym programie

Dla uczniów Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych mijający rok szkolny był pełen nowych wyzwań, ale też nowych możliwości. Uczniowie po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowym programie eTwinning.

sala szkolna z komputerami

Udział w tym projekcie możliwy był dzięki pozyskanej darowiźnie z Fundacji JSW na realizację projektu „Okno na świat dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i Zespołem Aspergera”. Projekt zakładał szereg działań i do jego realizacji potrzebny był nowoczesny sprzęt do pracowni komputerowej. Sprzęt został zakupiony w ramach darowizny  Fundacji JSW. W kolejnym roku szkolnym uczniów czekają nowe wyzwania, wejdą w świat robotyki, eksperymentowania i nabywania nowych umiejętności, dzięki doposażeniu placówki w sprzęt w ramach inicjatywy edukacyjnej MEN Laboratoria Przyszłości.