Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie "Tischnera" z dużymi szansami na stypendia Smart UP - Powiat Wodzisławski

Uczniowie „Tischnera” z dużymi szansami na stypendia Smart UP

Spośród 8724 uczniów Rada Naukowa programu stypendialnego "Adamed Smart UP" wyłoniła grupę 50 najzdolniejszych uczniów w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele wodzisławskiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych (II LO im. ks. prof. J. Tischnera oraz Liceum Sztuk Plastycznych).

smart up adamed

Uczniowie najpierw wzięli udział w kilkuetapowej rekrutacji do programu, tj. m.in. rozwiązywali zadania z zakresu biologii, chemii, fizyki, uczestniczyli w grze alternatywnej rzeczywistości oraz składali aplikację. Po tym etapie aż 5 uczniów „Tischnera” znalazło się w finałowej setce. W kolejnej turze rozwiązywali test na wiedzę z biologii, fizyki, chemii, aby w finale wziąć udział w rozmowie rekrutacyjnej online z pracownikami naukowymi.

W ostatnim etapie zaproszono 50  najzdolniejszych uczniów do udziału w innowacyjnym obozie naukowym. Do grupy finałowej z szansą na stypendium zostali zakwalifikowani Mateusz Kołek (klasa 3a) oraz Matylda Kołek (klasa 1f). Z kolei na liście rezerwowej znalazła się Olga Wilk z klasy drugiej. Podczas dwóch tygodni najzdolniejsza młodzież w kraju uczestniczyć będzie w zajęciach praktycznych i teoretycznych prowadzonych przez profesjonalistów ze świata nauki – wykładowców najlepszych uczelni w Polsce i na świecie. Uczestnicy są też objęci programem konsultacji edukacyjnych dostosowanym do ich indywidualnych potrzeb. To szansa na rozwinięcie  umiejętności poprzez dodatkowe zajęcia przedmiotowe, staże czy pracę w laboratoriach.

Uczniowie, którzy wykażą się największą motywacją do działania i pasją do nauki, mają szanse na wsparcie finansowe w postaci stypendium naukowego. Trzymamy zatem kciuki za sukces uczniów wodzisławskiego liceum!