Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie przystąpili do egzaminu dojrzałości - Powiat Wodzisławski

Uczniowie przystąpili do egzaminu dojrzałości

Maturzyści rozpoczęli egzamin dojrzałości. Na 1417 uczniów uczęszczających do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wodzisławski do tegorocznej matury przystąpiło 1285 oraz 276 z lat ubiegłych.

Dziś maturzyści zmagają się z językiem polskim. O 9:00 rozpoczął się egzamin na poziomie podstawowym. Potrwa on 170 minut. O 14:00 do arkuszy zasiądą uczniowie zdający język polski na poziomie rozszerzonym. Ta część matury potrwa trzy godziny.
Jutro maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki.

Wszystkim zdającym egzamin dojrzałości życzymy powodzenia i zdobycia maksymalnej ilości punktów.