Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie Jedynki najlepsi we Wrocławiu - Powiat Wodzisławski

Uczniowie Jedynki najlepsi we Wrocławiu

Uczniowie I LO w Wodzisławiu Śl.: Michał Lampert, Jan Ferdyan z klasy IIA i Rafał Ryba z klasy IIIA uczestniczyli w III Wrocławskim Dniu Młodego Elektryka zorganizowanym przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich na Wydziale Elektrycznym Politechniki Wrocławskiej.

Zespołowo uczniowie pokonali konkurencję, zajmując I miejsce w konkursie wiedzy technicznej w kategorii: liceum ogólnokształcące. Chłopcy zdominowali też rywali w konkursie indywidualnym zajmując trzy najwyższe miejsca:

I miejsce – Rafał Ryba z klasy IIIA

II miejsce – Michał Lampert z klasy IIA

III miejsce – Jan Ferdyan z klasy IIA

Test konkursowy składał się z zagadnień z matematyki, fizyki i techniki, oceniane były także, podczas laboratoriów,  umiejętności z zakresu elektroniki.

Uczniowie wysłuchali również wykładów prowadzonych przez pracowników Politechniki Wrocławskiej na temat programowania sterowników PLC oraz harvestingu energii. Po wykładach uczestniczyli w laboratoriach: urządzeń elektrycznych, napędu Eeektrycznego, PLC, instalacji elektrycznej.

Uczniowie brali udział w konkursie na zaproszenie Koła Naukowego Politechniki Wrocławskiej, które uczestniczyło w marcowym Fetiwalu Nauki w Jedynce. W przyszłym roku szkolnym  dotychczasowy kontakt I LO z Politechniką Wrocławską zostanie przypieczętowany podpisaniem oficjalnego porozumienia o współpracy dydaktyczno-naukowej, co otworzy przed uczniami szersze możliwości udziału w przedsięwzięciach naukowych Politechniki.