Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie „Ekonomika” uczą się u pracodawców - Powiat Wodzisławski

Uczniowie „Ekonomika” uczą się u pracodawców

Niewątpliwym atutem kształcenia zawodowego jest możliwość korzystania z doświadczenia, współpracy i wiedzy ekspertów - praktyków. Lokalni pracodawcy chętnie współpracują ze szkołami ponadgimnazjalnymi, angażują się w kształcenie kolejnych pokoleń i wskazując na potrzebę nabywania umiejętności praktycznych.

praktyki

Uczniowie z klasy I ATE, kształcący się w zawodzie technik ekonomista, mieli okazję skorzystać z praktyki i ogromnego zasobu wiedzy eksperckiej Doradztwa Podatkowego Graczyk s. c. – uczestnicząc w warsztatach „Wprowadzenie do kadr i płac”, przeprowadzonych przez doradcę podatkowego Dariusza Graczyka. W części warsztatowej omówiono takie kwestie jak zasady funkcjonowania działu kadr i płac oraz jego powiązania i zobowiązania wobec organów zewnętrznych tj.: ZUS, Urzędów Skarbowych, PIP, PFRON, a także sądów i komorników. Zwrócono również uwagę na uregulowania dotyczące form zatrudnienia, obowiązki pracodawców i pracowników w świetle przepisów prawa pracy, odpowiedzialność pracownika działu kadr i płac – ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności za prawidłowe i terminowe sporządzanie dokumentacji, za przestrzeganie dyscypliny pracy oraz tajemnicy zawodowej.

Z kolei uczniowie klasy I TIF, kształcący się w zawodzie technik informatyk, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do firmy POL – EKO APARATURA SP. J., która sprawuje patronat nad klasą i wspiera ją w kształceniu kompetencji i umiejętności zawodowych. Młodzież miała możliwość zapoznania się z profilem firmy, a także zwiedziła hale produkcyjne, park maszynowy, serwerownie i stanowiska projektantów. Przedstawiciele spółki przygotowali dla naszych uczniów prezentację dotyczącą produktów i usług oferowanych przez POL – EKO APARATURA SP. J., a także przedstawili stanowiska pracy informatyków. Na zakończenie uczniowie wzięli udział w warsztatach z zakresu kreatywności.