Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Uczniowie "Ekonomika" otworzyli serca podczas koncertu charytatywnego - Powiat Wodzisławski

Uczniowie „Ekonomika” otworzyli serca podczas koncertu charytatywnego

W piątek (8.03) w ZSE w Wodzisławiu Śląskim obyła się 11. edycja Koncertu Charytatywnego „Otwórzmy nasze serca”. Od samego początku jego ideą jest dzielenie się dobrem, udzielenie wsparcia w trudnych chwilach, manifestowanie empatii i solidarności wobec życiowych prób.

11. edycja Koncertu Charytatywnego „Otwórzmy nasze serca”

Tegoroczna edycja dedykowana była Szymonowi Zawadzkiemu, który stoi przed wielkim, zdrowotnym wyzwaniem, za którego powodzenie nauczyciele i uczniowie trzymają kciuki. Koncert zbiegł się ze świętem kobiet-nie obyło się bez serdecznych życzeń i wiosennych kwiatów. Wzruszającym momentem, pełnym emocji i dobra, były słowa wdzięczności skierowane do uczniów przez rodziców Szymona. Ciepło, nadzieja i radość przez nich wyrażona stała się dodatkową inspiracją do czynienia dobra.

Artystycznie, muzycznie, tanecznie, widowiskowo Szymona wsparli: uczennice i uczniowie ZSE, I LO im. Powstańców Śląskich oraz Zespołu Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Wodzisławiu Śląskim. Zespoły Tornado, Flesz i Szafir, a na specjalny pokaz sztuk walki zaprosił zespół juniorów Taekwondo.

Organizatorem koncertu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim, zaś jego szkolnym koordynatorem Kornelia Granacka-Trzaska, która podkreśla, że zainspirowana, zmotywowana, przekonana do idei młodzież może wszystko, szczególnie zaś może i chce pomagać.

W imprezie uczestniczyła również przedstawicielka Zarządu Powiatu – Kornelia Newy, odpowiedzialna  za powiatową oświatę.