Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski » Uchwyć piękno swojej okolicy w fotograficznym kadrze i wygraj nagrodę!

Uchwyć piękno swojej okolicy w fotograficznym kadrze i wygraj nagrodę!

Informujemy, że do 30 czerwca wydłużony został powiatowy konkurs fotograficzny. Zapraszamy mieszkańców powiatu do udziału w nim. Do wygrania atrakcyjne nagrody!

Grafika okolicznościowa na powiatowy konkurs fotograficzny

Ziemia wodzisławska to naprawdę wyjątkowe miejsce. Jednak żeby się o tym przekonać, czasami trzeba na nią spojrzeć z nieco innej perspektywy. My proponujemy spojrzenie przez fotograficzny obiektyw. Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym możecie zatrzymać w kadrze piękne krajobrazy, niepowtarzalną przyrodę czy unikalne zabytki powiatu wodzisławskiego. Oczywiście mamy dla Was atrakcyjne nagrody, pieniężne i rzeczowe, ale chcemy też, żeby wybrane prace z tego konkursu stały się swego rodzaju ambasadorami naszego regionu, były prezentowane na wystawach, umieszczane w publikacjach i materiałach ukazujących piękno ziemi wodzisławskiej. Słowem, chcemy żebyście razem z nami wspólnie promowali nasz piękny powiat!

Jak zapisano w regulaminie konkursu, jego celem jest lepsze poznanie powiatu wodzisławskiego – jego walorów przyrodniczych, krajobrazowych i turystycznych – poprzez wyłonienie najciekawszych fotografii wykonanych w sposób nowatorski i kreatywny, a jednocześnie reprezentujących najwyższą jakość estetyczną, techniczną, kompozycyjną oraz artystyczną, wywołująca pozytywne skojarzenie z powiatem wodzisławskim.

Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do pełnoletnich mieszkańców powiatu wodzisławskiego.

Tematyka konkursu:

  • „Krajobraz – Przyroda”
  • „Krajobraz – architektura i urbanistyka”
  • „Krajobraz – kultura i tradycja regionu”

Uczestnik musi złożyć 3 fotografie, po jednej z każdej powyższej tematyki. Fotografie muszą być własnego autorstwa i nie starsze niż dwa lata.

Zgłoszenia oraz zdjęcia należy przesłać na adres konkurs@powiatwodzislawski.pl do 30 czerwca 2022 roku. Wiadomość, zatytułowana FOTO 2022, musi zawierać: skan/zdjęcie wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego oraz 3 fotografie, zgodnie z zapisami Regulaminu.

Dla autorów najciekawszych zdjęć przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe:

  • I miejsce – nagroda pieniężna 1500 zł oraz nagroda rzeczowa
  • II miejsce – nagroda pieniężna  1000 zł oraz nagroda rzeczowa
  • III miejsce – nagroda pieniężna 500 zł oraz nagroda rzeczowa
  • Wyróżnienia – nagroda rzeczowa

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

Do pobrania:

  1. Regulamin konkursu (PDF 173 KB)
  2. Karta zgłoszeniowa (PDF 113 KB)