Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Traugutta w Pszowie oficjalnie odebrana - Powiat Wodzisławski

Traugutta w Pszowie oficjalnie odebrana

Dzisiaj w Pszowie z udziałem starosty Leszka Bizonia i wiceburmistrza Piotra Kowola, a także dyrektora PZD Tomasza Wójcik i kierownika budowy Dariusza Czekały oficjalnie odebrano po przebudowie ul. Traugutta.

odebranie ul. Traugutta w Pszowie na zdjęciu uczestnicy spotkania (3)

W ramach inwestycji, która trwała niespełna rok, wykonana została nowa konstrukcja drogi od skrzyżowania z ul. Kraszewskiego do granic miasta Rydułtowy. Przebudowane zostały też chodniki i kanalizacja deszczowa, wybudowana ścieżka rowerowa, a także przebudowane skrzyżowanie z ul. Sikorskiego. Inwestycja zwiększy przepustowość ruchu, poprawi warunki komunikacyjne, podwyższy standardy i usprawni przepustowość komunikacji zbiorowej, a także podniesie poziom bezpieczeństwa użytkowników drogi, zwłaszcza pieszych i rowerzystów.

Wartość inwestycji to ponad 3,6 mln zł, z czego 1,7 mln zł pochodzi z dotacji pozyskanej przez Zarząd Powiatu Wodzisławskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Resztę sfinansowały z własnych budżetów Powiat Wodzisławski i Miasto Pszów.