Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Tragedia w Boguminie. Kondolencje od władz powiatu - Powiat Wodzisławski

Tragedia w Boguminie. Kondolencje od władz powiatu

W minioną sobotę w Boguminie doszło do tragicznego w skutkach pożaru w jednym z bloków mieszkalnych przy ul. Nerudovej. Zginęło w nim 11 osób, w tym 3 dzieci. Było to najtragiczniejsze tego rodzaju zdarzenie w Republice Czeskiej od 1990 r. Kondolencje rodzinom ofiar, a także mieszkańcom miasta - sąsiadom i znajomym ofiar złożyli również przedstawiciele Powiatu Wodzisławskiego.

candle-foto. dozemode www.pixabay.com

W okolicznościowym liście, który do burmistrza Bogumina, senatora Republiki Czeskiej Petra Vichy skierowali wspólnie starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła możemy przeczytać m.in.:

„W imieniu własnym, a także władz i mieszkańców Powiatu Wodzisławskiego pragniemy złożyć Panu oraz wszystkim Obywatelom Miasta Bogumin najszczersze wyrazy naszego najgłębszego współczucia. Słowa szczególnego wsparcia i otuchy przekazujemy zwłaszcza rodzinom ofiar tragedii oraz osobom przeżywającym osobiście ten bolesny dramat, a także tym wszystkim mieszkańcom Bogumina, którzy stracili swoich sąsiadów i znajomych.

Wobec tak tragicznego wydarzenia łączymy się w bólu z najbliższymi Ofiar, otaczając ich w naszych myślach opieką i wsparciem”.