Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski To była biesiada bez barier - Powiat Wodzisławski

To była biesiada bez barier

W ogrodzie Powiatowego Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim odbyła się dzisiaj "Biesiada bez barier", czyli festyn rekreacyjno-integracyjny dla podopiecznych Ośrodka oraz osób z niepełnosprawnościami z powiatu wodzisławskiego i okolic.

Festyn był jednym z działań wpisujących się w projekt „Perła plus”, którego celem jest integracja ze środowiskiem lokalnym oraz upowszechnienie informacji nt. metod pracy stosowanych w Powiatowym Ośrodku Wsparcia „Perła”. Wspólne biesiadowanie oficjalnie rozpoczęła Karolina Końka, dyrektor POW „Perła”. Uczestników przywitał natomiast, życząc zarazem udanej zabawy i dziękując za realizację projektu „Perła plus”, starosta wodzisławski Leszek Bizoń. Na wydarzeniu obecna była również przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych Joanna Rduch-Kaszuba, ks. prałat Bogusław Płonka oraz szefowie powiatowych ośrodków pomocowych.

Świetna zabawa

Podczas biesiady bawili się uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej z Wodzisławia Śląskiego i Gorzyc, osoby korzystające z Ośrodka Wsparcia w Połomi oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Jastrzębiu-Zdroju. O dobrą zabawę zadbał Tomasz Ciba „Coral” z zespołem, który oprócz atrakcji muzyczno-tanecznych serwował szeroką gamę zabaw i konkursów. Wśród nich między innymi rzucanie woreczkiem do okręgów, a nawet… dojenie krowy na czas. Nieocenioną pomocą podczas wydarzenia służyli wolontariusze z Technikum TEB Edukacja Wodzisław Śląski.

Projekt „Perła plus” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WSl 2014-2021.