Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski To był piękny Rajd - Powiat Wodzisławski

To był piękny Rajd

28 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji, odbyła się kolejna edycja rajdu rowerowego, organizowanego już po raz 22. przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. W 32-kilometrową trasę wyjechało ponad pół tysiąca uczestników.

Peleton. Uczestnicy rajdu na trasie

Tegoroczna XXII edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego rozpoczęła się w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Tutaj uczestników przywitali starosta wodzisławski Leszek Bizoń oraz członek zarządu powiatu Krystyna Kuczera, którzy dokonali oficjalnego otwarcia wydarzenia. Trasa rajdu prowadziła przez Wodzisław Śląski, Turzę Śląską, Łaziska, Godów, Skrzyszów i Podbucze, skąd rowerzyści wrócili do Wodzisławia Śląskiego. Część trasy biegła przez Żelazny Szlak Rowerowy. Uczestnicy pokonali łącznie 32,5 kilometra. (reszta tekstu pod galerią zdjęć).

Frekwencja dopisała

Na tegoroczną edycję rajdu zapisało się 600 osób. Ostatecznie pakiety startowe odebrało 580 rowerzystów. Wśród uczestników nie zabrakło dzieci i seniorów. Tradycyjnie też w XXII Powiatowym Rajdzie Rowerowym – największym tego typu wydarzeniu sportowym w regionie, wzięły udział całe rodziny, zamieszkujące głównie na terenu powiatu wodzisławskiego.

Z miłości do aktywności

Celem Powiatowego Rajdu Rowerowego jest popularyzacja rekreacji ruchowej oraz promocja aktywnych form spędzania wolnego czasu, propagowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska miłośników turystyki rowerowej, popularyzacja walorów przyrodniczych, krajobrazowych i architektonicznych powiatu wodzisławskiego, a także propagowanie zasad ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży.

Było bezpiecznie

Impreza przebiegła bezpiecznie. Zadbali o to funkcjonariusze z KPP w Wodzisławiu Śląskim, strażacy z OSP Godów i OSP Pszów oraz Sekcja Turystyki Rowerowej „Koło” z Pszowa, z kierownikiem rajdu, Pawłem Kowolem na czele.

Na mecie szereg atrakcji

Po niespełna czterech godzinach jazdy rowerzyści wrócili na teren Rodzinnego Parku Rozrywki. Tutaj czekał na nich posiłek regeneracyjny oraz szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Były między innymi konkursy, koncerty, pokazy taneczne, rękodzieło, warsztaty dla dzieci,  a nawet drezyna. O atrakcje zadbały m.in. organizacje, które na co dzień działają na terenie powiatu wodzisławskiego i które prezentowały się podczas niedzielnego Festiwalu Organizacji Pozarządowych

Zerknijcie do galerii zdjęć i nie zapomnijcie zapisać się za rok. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w XXIII Powiatowym Rajdzie Rowerowym!