Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Duże zaintersowanie targami pracy w Wodzisławiu Śląski - Powiat Wodzisławski

Duże zaintersowanie targami pracy w Wodzisławiu Śląski

Ponad tysiąc osób przybyło na targi pracy, które wczoraj, 8 grudnia 2011 r., zainaugurowały działalność Punktu Pośrednictwa Pracy w Wodzisławiu Śl. Wydarzenie przyciągnęło do Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim tłumy młodzieży i osób dorosłych poszukujących pracy.

Na targach prezentowało się kilkunastu pracodawców oraz kilka szkół dla dorosłych.
– Podstawowym celem działalności Punktu Pośrednictwa Pracy jest aktywizacja zawodowa młodzieży w wieku 15 – 25 lat, jednak z oferty Punktu mogą korzystać także osoby dorosłe – powiedziała Izabela Panic z wodzisławskiego Cechu.

Punkt Pośrednictwa Pracy w Cechu powstał z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim na mocy porozumienia z Ochotniczymi Hufcami Pracy oraz Cechem Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Wodzisławiu Śląskim. Jest jedną z dwóch tego rodzaju instytucji uruchamianych przez OHP na terenie powiatu. Druga placówka powstaje w Radlinie w tamtejszym magistracie przy ul. J. Rymera 15. Z kolei w Pszowie już wkrótce rozpocznie działalność Młodzieżowe Centrum Kariery, które znajdzie się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury.

Doceniając dotychczasową współpracę z Powiatem Wodzisławskim i Gminami wchodzącymi w jego skład, Komendant Wojewódzki Ochotniczych Hufców Pracy w Katowicach, zaproponował utworzenie na naszym terenie pierwszego w województwie śląskim Ośrodka Szkolenia Zawodowego. W ten sposób w powiecie wodzisławskim powstałaby komplementarna sieć instytucji ułatwiających młodzieży start na rynku pracy poprzez zwiększenie dostępu do usług z zakresu poradnictwa i informacji zawodowej, pośrednictwa pracy i szkoleń. Wniosek w tej sprawie został już złożony w Komendzie Głównej OHP w Warszawie, a na pozytywną decyzję czekamy z  niecierpliwością.

Wszystkie instytucje powstały dzięki projektowi Ochotniczych Hufców Pracy „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanemu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, a który przewiduje uruchomienie w Polsce 150 Młodzieżowych Centrów Kariery, 150 Punktów Pośrednictwa Pracy i 65 Ośrodków Szkolenia Zawodowego.

Więcej informacji o projekcie na stronie Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP www.slaska.ohp.pl w zakładce „OHP jako realizator usług rynku pracy”.