Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski "Tischner" będzie mieć zmodernizowaną salę gimnastyczną - Powiat Wodzisławski

„Tischner” będzie mieć zmodernizowaną salę gimnastyczną

Dzisiaj (czwartek, 7 maja) została podpisana umowa w sprawie kompleksowego remontu sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śl., w skład którego wchodzi m.in. II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera oraz Liceum Sztuk Plastyczne. W imieniu powiatu umowę podpisał wicestarosta Tadeusz Skatuła oraz dyrektor szkoły Wojciech Komorek.

ZSP Wodzisław

Wykonawcą jest wyłonione w przetargu konsorcjum firm Zakład Stolarski i Remontowo Budowlany „TOMAN” oraz DGW Sp. z o.o. z Turzy Śląskiej, które za realizację inwestycji otrzyma niespełna 320 tys. zł.

Zakres obejmuje m.in. kompleksową naprawę parkietu, montaż paneli akustycznych, montaż luster do gimnastyki korekcyjnej i zajęć fitness, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę siatki ochronnej okien, modernizację drabinek oraz wymianę koszy do gry w koszykówkę, wykonanie nowego systemu otwierania okien, izolację fundamentów, a także wykonanie drenażu wokół części budynku, wymianę instalacji elektrycznej, centralnego ogrzewania oraz oświetlenia sali. Zgodnie z planami remont sali ma się odbywać od czerwca do września br.

To długo wyczekiwana inwestycja. O konieczności rozwoju infrastruktury sportowej przy drugim z wodzisławskich ogólniaków mówiło się od lat. W międzyczasie szkoła dość mocno się rozrosła. Do liceum dołączyło najpierw liceum plastyczne (dziś Liceum Sztuk Plastycznych), a następnie tzw. OSPA, jak w skrócie określano Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych. Szkoła z biegiem lat wzbogacała się o kolejne ultranowoczesne pracownie do nauki przedmiotów zawodowych (liceum plastyczne uważane jest za szkołę zawodową, a jego absolwenci uzyskują tytuł technika plastyka). W obiekty sportowe jednak nie inwestowano.  Szkoła zaś w tzw. międzyczasie została na dodatek pozbawiona znacznej części swojego terenu, który zajęto pod pas drogowy drogi zbiorczej.

Decyzję i skuteczne działania na rzecz rozpoczęcia inwestycji w infrastrukturę sportową szkoły podjął obecny zarząd powiatu. Złożono wniosek o dofinansowanie inwestycji do Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Edycja 2019″. Dzięki czemu w zeszłym roku nakładem około 700 tys. zł przy szkole powstało nowoczesne boisko wielofunkcyjne. Teraz w ramach tego samego projektu przyszedł czas na modernizację sali gimnastycznej.