Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Teren wokół przychodni specjalistycznej w Wodzisławiu Śl. zostanie zagospodarowany - Powiat Wodzisławski

Za kwotę niemal 300 tys. zł teren wokół Zespołu Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim zmieni swój wygląd. Pojawią się m.in. nowe miejsca postojowe.

podpisanie umowy na zagospodarowanie terenu wokół przychodni

10 października w wodzisławskim starostwie została podpisana umowa na realizację przedsięwzięcia.

Podczas podpisania umowy obecni byli reprezentanci władz powiatu: Starosta Ireneusz Serwotka, przewodniczący rady powiatu Eugeniusz Wala i członek zarządu Powiatu Leszek Bizoń.

Wśród gości znalazła się m.in. dyrektor PPZOZ Dorota Kowalska i przewodniczący rady miasta Wodzisław Śląski, a jednocześnie  prezes spółdzielni mieszkaniowej „ROW” Jan Grabowiecki.

Starosta witając zebranych zaznaczył: – cieszymy się z obecności prezesa Grabowieckiego, który zadeklarował pomoc w dalszym zagospodarowaniu terenu wokół Zespołu Poradni Specjalistycznych.

Ze swojej strony Jan Grabowiecki podziękował władzom powiatu za szybka realizację dotychczasowych prac przy ZPS, dzięki którym przy budynku zostały przygotowane m.in. miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i dojazd dla karetek.

Dzięki umowie podpisanej 10 października ruszają dalsze prace.

Zakres robót obejmuje m. in. budowę miejsc postojowych, przebudowę chodników, wykonanie nawierzchni z kostki betonowej oraz z betonowych płyt ażurowych, wykonanie oświetlenia terenu, a także uporządkowanie terenów zielonych wraz z doborem drzew i krzewów.

Wykonawcą zadania jest wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „WIMAR” Spółka jawna Wiesław i Mariusz Słanina z Radlina.

Inwestycja, zgodnie z umową ma zostać ukończona do końca maja 2019 r.