Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski TENISIŚCI ZAGRALI O PUCHAR STAROSTY POWIATU WODZISŁAWSKIEGO - Powiat Wodzisławski

TENISIŚCI ZAGRALI O PUCHAR STAROSTY POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

W ostatni weekend sierpnia na Kortach Tenisowych „La Mirage” w Skrzyszowie odbył się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Zawody rozgrywane były przez dwa dni.

Pierwszy dzień stał pod znakiem rywalizacji mężczyzn. Do eliminacji przystąpiło aż 30 tenisistów. Całodniowe zmagania wyłoniły czterech zawodników, którzy awansowali do niedzielnych półfinałów: Adam Folwarczny, Krzysztof Kużdrzał, Jacek Węglarz i Wojciech Wajda. Podczas drugiego dnia rozgrywek oprócz wspomnianych powyżej półfinalistów na korcie pojawiły się również cztery panie, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym”.

Zarówno mecze wśród pań, jak i panów były niezwykle zacięte i stały na bardzo wysokim poziomie. Sędzią głównym zawodów był Edward Kruczek.

Na zakończenie turnieju najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz puchary, które wręczył Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego, Dariusz Prus.

Kategoria kobiet:
1 miejsce – Małgorzata Zachraj